آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته, اخبار و مقالات دوربین مدار بسته, مقالات

واژگان تخصصی دوربین مداربسته

واژگان تخصصی دوربین مداربسته

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]واژگان دوربین مداربسته و آموختن مفاهیم اصلی در مبحث cctv کمک بسزایی در تنظیم تصاویر خواهد کرد. در ادامه بطور مختصر با این تعاریف آشنا خواهید شد.

تکنولوژی BLC یا Black Light Compensation

تکنولوژی BLC دوربین مداربستهیکی از مهمتری مفاهیم واژگان دوربین مداربسته تکنولوژی BLC نور پس زمینه تصویر دوربین را جبران میکند و در محل هایی که نور شدید از پنجره به داخل می افتد میتوان این مورد را جبران کرد.

تکنولوژی HLC یا High Light Compensation

تکنولوژی HLC دوربین مداربستهابن ویژگی نور مزاحم تابیده شده در تصویر را کنترل میکند و میتوان از شدت تابش منبع نوری به دیافراگم کاسته و تصویر بهتری داشته باشیم.

حالت WDR یا Wide Dynamic Range از مهمترین اصطلاحات فنی دوربین مداربسته

اصطلاح WDRاین حالت سوژه و اشیاء موجود در تصویر دوربین را با وضوح بهتری به نمایش میگذارد. بهترین حالت برای بهینه کردن تصویر افرادی که پشت به نور و به سمت دوربین در حال حرکت هستند روشن کردن فعال سازی WDR است.

AGC یا Automatic Gain Control

تکنولوژی AGC دوربین مداربستهدر حالت فعال بودن AGC خروجی نسبت ب ورودی دائم در حال فیدبک گرفتن و ثبات ولتاژ تصویر است و به عبارتی ضعیف بودن سیگنال تصویر رسیده را جبران میکند و در صورت قدرت بالای سیگنال آن را ضعیف تر میکند تا تصویر پیدار باشد. این ویژگی هم در مورد تصویر و هم در مورد صوت کاربردی است. این حالت در محیط های تاریک ایجاد نویز در تصویر میکند.

دیگر واژگان دوربین مداربسته

Privacy Zone

این ویژگی قسمتی از تصویر را به دلخواه کاربر ماسک میکند و از دید پناهن می ماند.

Motion Detection

قابلیت تشخیص حرکت برای ضبط تصاویر در صورت رویت تحرک بسیار کاربردی است. این ویژگی بجز موجودات زنده شامل تحرک اجسام نیز میشود. در برخی از دوربین ها و ضبط کننده ها این قایلیت بصورت آلارم صوتی نیز قابل تنظیم است.

قابلیت Min Illumination

این قابلیت با مقدار عددی در مشخصات فنی دوربین مدار بسته قید میشود و هر چه به صفر نزدیک تر باشد دوربین در نور های بسیار کم قدرت تصویر برداری بیشتری دارد.

AWB یا Automatic White Balance

رنگ های پردازش شده توسط دوربین با توجه به حرارت رنگ سفید مقایسه میشوند. این تکنولوژی کنترل کننده نوسانات رنگی نسبت به رنگ سفید را بر عهده دارد و به وضوح تصویر و کنتراست ایده آل کمک میکند. برای مطالعه اطلاعات بیشتر دز زمینه واژگان تخصصی دوربین مداربسته اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات ما

تاریخچه دوربین مداربسته
انواع دوربین مدار بسته
بالاخره چه دوربین بخرم؟
برآورد هزینه خرید و نصب دوربین مداربسته
خرید پک دوربین مداربسته برد یا باخت
دوربین مدار بسته ارزان قیمت
راهنمای انتخاب dvr
8 دلیل استفاده از هارد دیسک های مخصوص سیستم نظارت تصویری
انتخاب نمایشگر مناسب برای دوربین مدار بسته[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظر و یا سوالی دارید، بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *