راهنمای نصب و راه اندازی دزدگیراماکن گپ

نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن

راهنمای نصب و راه اندازی G12 – VERSION 2

قابلیت های دستگاه (G12-VERSION 2) در یک نگاه
• دارای ۵ زون با قابلیت تعریف هر زون به چهار حالت مختلف
• دارای ده حافظه اس ام اس و ۱۰ حافظه تماس
• امکان تماس با سیم کارت و خط ثابت
• دارای ریموت هایی با بالاترین سطح امنیت (HOPPING CODE)
• دارای نرم افزار اندروید
• قابلیت ضبط پیام برای وضعیت اعلام سرقت و اعلان حربق
• ثبت وقایع در نرم افزار اندروید به همراه زمان و تاریخ

قرار دادن SIM CARD در سیستم

اولین و اساسی ترین نکته در مورد SIM CARD غیرفعال کردن رمز (PIN Code Disable) آن می باشد. ابتدا SIM Card را درون یک تلفن همراه قرار داده و PI Code را غیر فعال نمایید.سپس در صورت اعتباری بودن SIM Card آن را شارژ نمایید. (شارژ می تواند از طریق SMS نیز صورت گیرد). سپس برق و باطری دستگاه را قطع نموده و SIM Card سیستم را در لیست مخاطبین تلفن همراه خود (Phone Book) با نامی مناسب ذخیره نمایند.
عملیات شناسایی SIM Card به شبکه ۳۰ ثانیه به طول می انجامد. ولی این عملیات فقط یکبار صورت خواهد گرفت (مگر اینکه دوباره برق دستگاه قطع شود). پایان موفق این عملیات با نمایش نام اپراتور و خوش آمدگویی به سیستم خواهد بود.

تعریف دکمه های ریموت

قفل باز Ð غیرفعال (DISARM)
قفل بسته Ï تمام فعال (Arm-Normal)
علامت بی صدا X نیمه فعال (Arm-Part)
علامت صندوق باز Ž باز کردن درب (Door Opener)
مقدمه
ابتدا تغذیه دستگاه (برق ۲۲۰ ولت یا باطری ۱۲ ولت) را وصل کرده سپس برای استفاده از صفحه کلید رمز شش رقمی را وارد نموده (رمز اولیه سیستم ۱۲۳۴۵۶ می باشد) و کلید ENTER MENU را فشار دهید تا پس از باز شدن قفل صفحه کلید وارد منوی اصلی شوید.
معرفی کلیدها
• کلید C : جهت جستجو در منوی دستگاه (در جهت بالا) می باشد.
• کلید : جهت جستجو در منوی دستگاه (در جهت پایین) می باشد.
• کلید BACK : جهت بازگشت به منوهای قبلی یا خروج کامل از منوی دستگاه می باشد.
• کلید ENTER MENU : جهت تایید یا ورود به منوی اصلی می باشد.
منوی اصلی دستگاه
این دستگاه از دو منوی اصلی Alarm setting و Dialer setting تشکیل شده است که هر کدام دارای چندین منوی فرعی به شرح زیر می باشد. برای پیدا کردن منوهای فرعی ابتدا یکی از دو منوی اصلی را با کلید C یا پیدا کرده و کلید ENTER MENU را فشار داده سپس گزینه مورد نظر را با کلید C یا پیدا کرده و کلید ENTER MENU را فشار دهید.

منوی فرعی DIALER SETTING

عکس
از آنجا که سیستم هم با DIM Card و همخط ثابت با شماره های داخل حافظه تماس می گیرد و در صورت ثبت شماره های غیرموبایلی در سیستم نیاز به کد شهری برای تماس از طریق SIM Card می باشد.لذا در ابتدا کد شهری که سیستم در آن شهر نصب شده است را باید در این قسمت وارد نمایید.
برای این منظور روی گزینه NUMBER#0(City Code) کلید ENTER MENU را فشار دهید و کد شهر مورد نظر را وارد کرده و با زدن کلید ENTER MENU آن را ثبت نمایید.
عکس
باید توجه کنید که در این قسمت فقط شماره های موبایل در حداکثر ۱۰ حافظه تعریف می گردند.شماره کامل موبایل هایی را که می خواهید در هنگام اعلام خطر به آنها SMS ارسال شود را در حافظه های ۱ تا ۱۰ می توان ذخیره نمود. همچنین در این منو می توان از طریق منو (Del Mobile NO.VIEW Mobile NO) حافظه های ۱ تا ۱۰ را پاک یا رویت نمود. لازم به ذکر است که چهار شماره موبایل اول ثبت شده در این لیست به عنوان مدیر شناخته شده و SMS های غیرآلارمی برای آنها ارسال خواهد شد. همچنین فقط از طریق این ۴ حافظه می توان توسط SMS سیستم را کنترل نمود.

NUMBER (11-20)
عکس
تماس و پخش پیام خطر به دو روش SIM Card و خط ثابت امکان پذیر است و در هر دو روش تماس با شماره های ذخیره شده در (حافظه ۱۱ تا ۲۰) انجام می پذیرد. شماره های ثابت بدون کد شهری و شماره های ثابت سایر شهر ها یا موبایل بصورت کامل وارد سیستم (حافظه ۱۱ تا ۲۰) گردند.
شما می توانید شماره های مهم خود را جهت اطمینان از تماس موفق در چند حافظه ذخیره کنید.

اعلام خطر در هنگام آلارم به شرح زیر است:
۱٫ ارسال SMS به شماره های ذخیره شده در حافظه ۱ تا ۱۰
۲٫ تماس با حافظه های ۱۱ تا ۲۰ (فقط شماره هایی که در مرحله قبل SIM Card موفق به تماس با آنها نشده) از طریق خط ثابت و پخش ۲ بار پیام
نکته مهم: عملیات ارسال SMS و تماس در هنگام اعلام خطر با (غیرفعال)Disarm شدن سیستم توسط ریموت متوقف خواهد شد.

Record Message
• روی گزینه (ضبط پیام) Record Message کلید ENTER MENU را فشار دهید.
• با کلید بالا یا پایین Alarm Message یا Smoke Message را انتخاب نمایید.
• با زدن کلید enter menu دستگاه ضبط پیام مربوطه را آغاز می نماید.
نکته مهم: G12 قابلیت ضبط یک پیام ۲۰ ثانیه ای یا دو پیام ۱۲ ثانیه ای را دارد.
نکته مهم: ضبط پیام دود (Smoke Message) فقط در صورت تعریف زونی در حالت دود (Smoke Message) امکان پذیر است.

Play Message
• روی گزینه (پخش پیام) Play Message کلید ENTER MENU را فشار دهید.
• با کلید بالا یا پایین Alarm Message یا Smoke Message را انتخاب نمایید.
• با زدن کلید ENTER MENU دستگاه پخش پیام مربوطه را آغاز می نماید.

Erese Message
• روی گزینه (پاک کردن پیام) Erese Message کلید ENTER MENU را فشار دهید.
• با کلید بالا یا پایین Alarm Message یا Smoke Message را انتخاب نمایید.
• با زدن کلید ENTER MENU دستگاه پاک کردن پیام مربوطه را آغاز می نماید.

Call by Line Phone
چنانچه این منو را در وضعیت NO قرار دهید، امکان تماس سیستم در هنگام آلارم از طریق خط ثابت غیرفعال خواهد شد. این امکان برای مکان هایی که دارای خط ثابت نمی باشد مناسب است.
برای این منظور روی گزینه (غیرفعال خط ثابت) Call by Line Phone کلید ENTER MENU را فشار داده و گزینه NO را به کمک کلیدهای C – انتخاب و مجددا کلید ENTER MENU را فشار دهید.

Test Number
عکس
منوی Test Number شما را قادر خواهد ساخت بدون نیاز به تحریک zoneها و ایجاد وضعیت آلارم صحت اعمالی چون ارسال SMS، تماس از طریق GSM و یا تماس با خط ثابت را تست نمایید. برای این منظور کافیست روی گزینه Test Number کلید ENTER MENU را فشار داده و پس از انتخاب گزینه مورد نظر ( – C ) ، شماره ای را که میخواهید تست کنید، انتخاب نموده و کلید ENTER MENU را فشار دهید.

Dialer Master Reset
برای بازگرداندن منوی Dialer Setting به حالت پیش فرض روی گزینه Dialer Master Reset کلید ENTER MENU را فشار دهید و با استفاده از کلیدهای c – حالت Yes را انتخاب کرده و سپس کلید ENTER MENU را فشار دهید.

منوی فرعی ALARM SETTING

عکس
ریموت های این دستگاه از نوع (ضد کپی)Hopping و با فرکانس ۴۳۳ MHz انتخاب شده اند که علاوه بردوربردی مناسب دارای امنیت کد بسیار بالایینیز می باشد. ریموت ها در هنگام تعریف به سیستم دارای شماره سریال خواهد بود.

این مقاله را هم بخوانید: سری کردن چشمی های دزدگیر

بنابراین با ثبت نام کاربر در کنار شماره سریال ریموت هر فرد در صفحه پایانی این دفترچه راهنما، ضریب امنیت سیستم به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

۱٫ Add New Remote
در قسمت Add New Remote کلید ENTER MENU را فشار دهید و بعد کلید ریموت جدید را نگاه دارید تا ریموت جدید در حافظه ذخیره شود.
در هنگام اضافه کردن ریموت، شماره نوشته شده در کروشه {×#} شماره سریال ریموتی خواهد بود که شما به سیستم تعریف نموده اید. در هنگامفرمان به سیستم با ریموت، شماره سریال ریموت فرمان دهنده در سمت راست صفحه نمایش سیستم نشان داده می شود. مثلا نمایش ۳# به معنی فرمان به سیستم توسط ریموت ۳ می باشد.
۲٫ Delete Remote
گزینه Delete Remote را به کمک کلید ENTER MENU انتخاب و پس از وارد نمودن شماره سریال ریموت مورد نظرو زدن کلید ENTER MENU آن ریموت را از حافظه سیستم پاک کنید.
۳٫ Del All Remotes
گزینه Del All Remotes را با کلید C – از منوی Remote Setup پیدا کرده و کلید ENTER MENU را فشار دهید.حالا با انتخاب حالت Yes و با فشار کلید ENTER MENU ، کلیه ریموت ها را از حافظه سیستم پاک کنید.

WL Sensor Setup

این منو مربوط به تنظیمات سنسورهای بی سیم (WL-Wireless) می باشد. سنسورهای بی سیم در نظر گرفته شده برای این دستگاه بسیار متفاوت تر از سنسورهای بی سیم موجود در بازار می باشند.فرکانس این سنسورها ۴۳۳ بوده و کدهای ارسالی این سنسورها شبیه به ریموت های سیستم می باشد.هر سنسور دارای کد منحصر به فرد بوده و دیگر نیازی به جامپر تنظیمات در داخل چشم نیست. به مانند ریموت های سیستم، سنسورهای بی سیم نیز هنگام معرفی دارای شماره سریال خواهند بود. مدیران می توانند این سنسورها را به هر زونی که مورد نظرشان باشد تعریف نمایند. امکان تعریف حداکثر ۳۲ سنسور بی سیم به مجموع ۵ زون سیستم وجود دارد.ویژگی دیگر این سنسور ها امکان اعلام کاهش ولتاژ باطری سنسور به مدیران در صورت Yes بودن امکان ارسال SMS از طریق منوی روبرو می باشد.

عکس
در صورت ثبت مکان نصب شده هر سنسور در صفحه پایانی این دفترچه راهنما، مدیر سیستم می تواند پس از دریافت SMS مربوط به هشدار کاهش ولتاژ باطری سنسور بی سیم از طریق شماره سنسور بی سیم و اطلاعات مربوطه به موقعیت مکانی آن نسبت به تعویض باطری سنسور مورد نظر اقدام نماید.

۱٫ Add Sensor
روی گزینه Add Sensor کلید ENTER MENU را فشار داده و با وارد کردن شماره، زون مورد نظر را انتخاب نموده و پس از رویت پیام “Trigger Sensor” سنسور جدید را روشن (تحریک) نموده و در حافظه ذخیره نمایید.شماره سریال سنسور اضافه شده در کنار علامت # نشان داده می شود.
۲٫ Show Sensor
نمایش تعدادسنسورهای بی سیم و اینکه در هر زون چه تعداد سنسور بی سیم قرار دارد از طریق این منو امکان پذیر است. گزینه Show Sensor را توسط ENTER MENU انتخاب کنید تا سیستم به صورت اتوماتیک وضعیت قرار گرفتن سنسورهای بی سیم را در هر زون نمایش دهد.
۳٫ Delete Sensor
با داشتن شماره سریال یک سنسور بی سیم می توان در صورت نیاز با وارد کردن شماره سریال آن، سنسور مورد نظر را از جمع سنسورهای موجود حذف نمود.
گزینه Delete Sensor را توسط کلید ENTER MENU انتخاب و با وارد کردن شماره سنسور بی سیم و فشار دادن کلید ENTER MENU آن سنسور را از حافظه پاک کنید.
۴٫ Del All Sensors
منوی Del All Sensors را به ککم کلید ENTER MENU انتخاب و پس از انتخاب حالت Yes توسط کلیدهای C – و تایید توسط کلید ENTER MENU کلیه سنسورهای بی سیم را پاک نمایید.

Alarm Time Setup

عکس
هرگاه سیستم تحریک شود و اقدام به پخش آۀارم نماید ، مدت زمان پخش این آلارم توسط این منو تعیین خواهد شد. به عنوان مثال اگر انتخاب شما ۴minute-2 Time باشد با هر بار تحریک، سیستم ۲ بار و در هر بار ۴ دقیقه به آژیر و بلندگو فرمان خواهد داد.
Power Report
منوی Power Report را توسط کلید ENTER MENU انتخاب و گزینه Yes را توسط کلید C – انتخاب و با کلید ENTER MENU تایید کنید. در صورت قطع برق، برای مدت ۲۰ دقیقه SMS هشدار قطع برق برای مدیران ارسال خواهد شد.
State Report to Admin
با ورود به این منو و فعال کردن آن تغییر وضعیت سیستم به حالت های (فعال) Arm-Full، (نیمه فعال)Arm-Part یا (غیر فعال)Disarm توسط ریموت یا یکی از مدیران به سایر مدیران SMS خواهد شد. برای این منظور باید پس از انتخاب منوی State Report to Admin توسط کلید ENTER MENU حالت Yes را تایید کرد.
Chime Setup
برای انتخاب حالت (دینگ دانگ) Chime برای یکی از زون ها کافیست Chime Setup را به کمک کلید ENTER MENU انتخاب و سپس به کمک کلیدهای C – زون مورد نظر را انتخاب وبا کلید ENTER MENU تایید کنید.
در صورت One بودن حالت (دینگ دانگ) زین پس می توان با زدن همزمان کلید غیرفعال Ð و تمام فعال Ï این امکان را به صورت موقت One یا Off نمود.سیستم تایید این عمل را با پخش صدا از بلندگوی داخلی درب دستگاه تایید می کند. علامت جمع ۲ دکمه کشیده شود.

WL Sensor Bat Report

این منو جهت ارسال SMS هشدار تعویض باطری سنسور بی سیم در نظر گرفته شده است. تنظیم پیش فرض این منو به حالت فعال می باشد. تغییر وضعیت این منو از طریق وارد شدن به منوی WL Sensor Bat Report به کمک کلید ENTER MENU و انتخاب وضعیت Yes یا No خواهد بود.
Chirp Setup
عکس
در G12 امکان تنظیم جداگانه تک آژیر (Chirp) برای حالت های نرمال و پارت وجود دارد. این تنظیم برای هر ۲ وضعیت به سه گونه می باشد.
۱٫ Siren (پخش صدای تک آژیر فقط از آژیر)
۲٫ Siren+SP (پخش صدای تک آژیر از آژیر و بلندگو)
۳٫ OFF (بدون صدا).
در منوی Chirp Level نیز می توان صدای Chirp را در ۳ حالت، High,Mid و Low قرار دارد.
Change Password
با استفاده از این منو رمز سیستم قابل تغییر می باشد. رمز وارد شده بایستی به صورت یک عدد شش رقمی و در دو مرحله وارد شود.
• روی گزینه Change Password کلید ENTER MENU را فشار دهید.
• گزینه New Password را با کلید ENTER MENU فعال و رمز جدید را وارد کنید بعد کلید ENTER MENU را فشار دهید.
• در قسمت Confirm رمز جدید را تکرار کنید و بعد کلید ENTER MENU را فشار دهید.
در صورتیکه صفحه کلید قفل باشد و تمامی مدیران رمز خود را فراموش کرده باشند، سیستم باید Password Reset شود. برای این منظور با باز کردن درب دستگاه و قطع برق و باطری و نگه داشتن دکمه Enter و وصل مجدد برق و باطری دستگاه ، پس از چند ثانیه وارد منوی Password Reset شده ، حالا با رها کردن دکمه Enter و انتخاب گزینه Yes ، رمز سیستم Reset خواهد شد و به حالت اولیه خود (۱۲۳۴۵۶) بر میگردد.

Zone Setup

عکس
در این دستگاه امکان استفاده از ۵ زون وجود دارد که وضعیت هر ۵ زون توسط مدیران قابل تغییر می باشد. زون ها می توانند به ۴ حالت ۲۴ ساعته،Part، Normal، Smoke (دود) تعریف شوند.

مالکیت فکری و تولید این محتوا به ثبت رسیده و متعلق به مجموعه فنی مهندسی پارسا می باشد.
هرگونه کپی برداری از این مطالب ممنوع است و تنها با ذکر نام مجموعه فنی مهندسی پارسا و لینک این محتوا مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

درباره فروشگاه آنلاین فنی مهندسی پارسا

دوربین های مداربسته و دزدگیر های اماکن امروزه نقش انکار ناپذیری در تامین امنیت و جلوگیری از جرم و جنایت در جامعه دارند. ما با بیش از یک دهه فعالیت در این عرصه نیاز مخاطبان خود را شناخته و میدانیم که در عصر تکنولوژی بررسی، تحقیق و استعلام از قیمت کالا لازمه یک خرید اینترنتی موفق بشمار میرود. به دور از هرگونه شعاری تضمین اصالت و کیفیت کالا و ارائه قیمت مناسب و واقعی برای ما ارزش محسوب شده و سخت کوشانه به آن پایبندیم. فنی مهندسی پارسا با اتکا به دانش فنی و شناخت دقیق از بازار سیستمهای حفاظتی و نظارتی، همواره سعی دارد با ارائه قیمت های واقعی و رقابتی، مشاوره پیش از خرید، پشتیبانی و خدمات پس از فروش موثر، رضایت خریداران خود را جلب کرده و سهم کوچکی در تامین امنیت خانواده ایرانی داشته باشد.

سایت فنی مهندسی پارسا مرجع خرید محصولات حفاظتی و نظارتی است و در این راستا اصالت کالای خریداری شده از این مجموعه تضمین میگردد.

کانال تلگرام فنی مهندسی پارسا

مشاوره تلفنی:۰۹۳۵۵۴۶۳۰۶۹
مشاوره تلگرامی: psscctv@
ثبت سفارش : ۰۲۱۳۳۳۵۳۱۹۷
ثبت سفارش : ۰۲۱۳۳۳۴۵۵۰۷

ما فقط یک فروشگاه مجازی نیستیم... ما فقط یک فروشگاه مجازی نیستیم...

مقالات آموزشی

دوربین مدار بسته ارزان
خرید پک دوربین مداربسته
هزینه دوربین مدار بسته
چه دوربینی بخرم
انواع دوربین مدار بسته
حسگر مادون قرمز
دلایل نصب دزدگیر
پیشگیری از سرقت منزل
نمایشگر دوربین مدار بسته
اجزای سیستم مدار بسته
دلایل استفاده از هارد دیسک مخصوص دوربین مداربسته
عملکرد دزدگیر اماکن
دزدگیر بی سیم
معایب چشم بیسیم دزدگیر
بهترین مارک دزدگیر اماکن
ضرورت نصب دزدگیر اماکن
انواع دزدگیر اماکن
دلایل نصب دزدگیر
سری کردن چشمی دزدگیر
نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن
کد دهی چشمی بیسیم
تنظیمات چشمی دزدگیر
نصب دزدگیر کلاسیک
تاریخچه دوربین مدار بسته
نصب چشمی دزدگیر
سنسور تشخیص حرکت
تاریحچه دزدگیر اماکن
نصب چشم خطی دزدگیر
آژیر بی مورد

راهنمای خرید

محتوای این سایت توسط تیم فنی مهندسی پارسا تهیه شده است. هر گونه کپی برداری غیر مجاز، پیگرد قانونی دارد.

     طراحی و توسعه توسط داده پردازی آبانمهر