آموزش نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن, اخبار و مقالات دزدگیر اماکن, مشاوره خرید دزدگیر اماکن, مقالات

راهنمای نصب و کاتالوگ دزدگیر گپ G12

نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن

دزدگیر gap سیمکارتی یکی از بروز ترین سیستم های اعلام سرقت اماکن در ایران است. این مطلب توسط سایت فنی مهندسی پارسا تهیه شده است. میتوانید راهنمای نصب و کاتالوگ دزدگیر گپ و دفترچه برنامه ریزی محصول را بطور مفصل در این پست مطالعه کنید.

راهنمای نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن گپ

کاتالوگ دزدگیر گپ

امکانات دزدگیر اماکن gap g12

دارای ۵ زون با قابلیت تعریف هر زون به چهار حالت مختلف
دارای ده حافظه اس ام اس و ۱۰ حافظه تماس
امکان تماس از طریق سیم کارت و خط ثابت
دارای ریموت هایی با بالاترین سطح امنیت (HOPPING CODE)
اپلیکیشن دزدگیر گپ G12 قابل نصب بر روی ios و android
قابلیت ضبط پیام برای وضعیت اعلام سرقت و اعلام حربق
ثبت وقایع در نرم افزار دزدگیر گپ به همراه زمان و تاریخ

نصب دزدگیر گپ روی دیوار

نصب دزدگیر گپ روی دیوار

در این قسمت از کاتالوگ دزدگیر گپ به نحوه نصب پنل می پردازیم. طبق الگوی بالا فواصل بین سوراخ های دستگاه مشخص شده. دستگاه را با فاصله از دیگر لوازم الکترونیکی نصب کنید. در دفترچه های جدید و در صفحات انتهایی

سیم کارت مورد استفاده در دزدگیر gap سیمکارتی

میتوان از هر دو نوع سیمکارت بصورت اعتباری و یا دائمی استفاده کرد. سیستم با اپراتورهای ایرانسل و همراه اول به خوبی سازگار است.حتما پیش از راه اندازی و برنامه ریزی دستگاه از غیر فعال بودن پین کد سیمکارت اطمینان حاصل کنید. ابتدا SIM Card را درون یک موبایل قرار دهید و PIN Code را غیر فعال نمایید.  پس از قرار دادن SIMCARD در خشاب تلفن کننده برق و باطری را به دستگاه وصل کنید. و شماه سیم کارت را در دفترچه تلفن موبایلتان ذخیره کنید. دستگاه در کوتاه ترین زمان سیم را شناسایی خواهد کرد.پس از شناسایی درست سیمکارت نمایشگر پیام خوش آمد را با نام اپراتور مربوطه نمایش میدهد.

تعریف دکمه های ریموت GAP سیمکارتی

علامت قفل باز غیرفعال کردن دزدگیر (DISARM)
قفل بسته فعال کردن دزدگیر (Arm-Normal)
علامت بی صدا حالت نیمه فعال (Arm-Part)
علامت صندوق باز Ž- باز کردن درب (Door Opener)

راهنمای برنامه ریزی دزدگیر گپ

پیش از هر گونه اقدامی توصیه میکنیم کاتالوگ دزدگیر گپ را بطور کامل و با دقت مطالعه کنید. و سپس به اتصال سیم سنسور ها به پنل مرکزی GAP اقدام کنید. پس از اتصال برق شهر به ترمینال کنار ترانس تغذیه دستگاه روشن میشود. با وارد کردن رمز اولیه سیستم 123456 و فشردن کلید ENTER قفل صفحه کلید برای انجام تنظمات باز میشود.

معرفی کلیدهای صفحه کلید دزدگیر سیمکارتی

کلید UP : جهت حرکت به گزینه های بالا در منو بکار میرود
کلید DOWN : جهت حرکت به گزینه های پایین در منو بکار میرود
کلید BACK : جهت بازگشت به منوی قبل یا خروج کامل از منوی دستگاه بکار میرود
کلید ENTER MENU : جهت تایید و یا ورود به منوی اصلی بکار میرود

منوی اصلی دستگاه

دستگاه GAP سیم کارتی از دو منو اصلی Alarm setting و Dialer setting تشکیل شده است. هر کدام از این منو ها یک زیر منو دارد. برای ورود به منوهای فرعی یکی از دو منوی اصلی را با کلید C یا DOWN پیدا کرده و کلید ENTER MENU را فشار داده سپس گزینه مورد نظر را با کلید C یا DOWN پیدا کرده و کلید ENTER MENU را فشار دهید.

منوی فرعی DIALER SETTING

حافظه های موبایل

سیستم قابلیت شماره گیری تمامی شماره های ثابت و همراه را دارد. برای شماره گیری خطوط ثابت باید کد شهر در حافظه ذخیره شود . برای این منظور روی گزینه (NUMBER#0 (City Code کلید ENTER MENU را فشار دهید و کد شهر مورد نظر را وارد کرده و با زدن کلید ENTER MENU آن را ثبت نمایید. شماره های موبایلی که در مواقع خطر میخواهیم با آنها تماس گرفته شود در حافظه 1 تا 10 ذخیره میکنیم. از طریق منوی (Del Mobile NO.VIEW Mobile NO) میتوان حافظه های موبایل را رویت کرده و یا آنها را حذف نمود. برای کنترل از راه دور دزدگیر باید شماره مالکین را در حافظه های 1 تا 4 وارد کرد. این نفرات قابلیت کنترل سیستم و دریافت گزارشات اتفاقات را دارند.

حافظه های شماره ثابت

شماره های ثابتی که در مواقع خطر میخواهیم با آنها تماس گرفته شود در حافظه 11 تا 20 ذخیره میکنیم. شماره های ثابت بدون کد شهر وارد حافظه شود. جهت اطمینان از صحت عملکرد شماره گیری شماره ها را در چندین حافظه بصورت تکراری ذخیره کنید. شماره های ثابت شهر های دیگر را با ذکر کد در حافظه 11 تا 20 ذخیره کنید.
اعلام خطر در هنگام تحریک سیستم به این صورت است:
1. ارسال پیامک به حافظه ۱ تا ۱۰
2. تماس با حافظه های ۱۱ تا ۲۰ توسط سیمکارت
3. تماس باشماره هایی که در مرحله قبل SIM Card موفق به تماس با آنها نشده است.
نکته مهم: عملیات ارسال پیام کوتاه و تماس در مواقع خطر با (غیرفعال) Disarm کردن سیستم با ریموت متوقف میشود.

ضبط پیام در حافظه

بر روی زیر منو (ضبط پیام) Record Message کلید ENTER MENU را بفشارید.
با کلید بالا یا پایین Alarm Message یا Smoke Message را انتخاب کنید.
با زدن کلید enter menu دستگاه آماده ضبط پیام میباشد.
نکته مهم: دزدگیر GAP G12 سیمکارتی قابلیت ضبط یک پیام ۲۰ ثانیه ای یا دو پیام ۱۲ ثانیه ای را دارد.
نکته مهم: برای پخش شدن پیغام اعلام حریق حتما باید زون مربوطه در حالت SMOKE به دستگاه تعریف شود.

شنیدن پیغام ضبط شده

بر روی زیر منو Play Message کلید ENTER MENU را فشار بفشارید.
با کلید بالا یا پایین Alarm Message یا Smoke Message را انتخاب کنید.
با زدن کلید ENTER MENU دستگاه پیام از پیش ضبط شده را پخش میکند.

پاک کردن پیغام ضبط شده

بر روی زیر منو (پاک کردن پیام) Erese Message کلید ENTER MENU را فشار بفشارید.
با کلید بالا یا پایین Alarm Message یا Smoke Message را انتخاب کنید.
با زدن کلید ENTER MENU دستگاه پیام از پیش ضبط شده را حذف میکند.

تنظیم ترتیب ارسال SMS و تماس

وب سایت فنی مهندسی پارسا در این قسمت از بروشور دزدگیر گپ به ترتیب ارسال پیام و پیامک میپردازد. برای این منظور وارد منو Dialling Prefer شوید. با انتخاب گزینه SMS – GSM CALL ابتدا پیامک و سپس تماس بر قرار میشود. با انتخاب گزینه دوم GSM CALL  – SMS ابتدا تماس برقرار شده و سپس پیامک ارسال خواهد شد.

غیر فعال کردن شماره گیری از طریق خط ثابت

با انتخاب این زیر منو از منوی DIALLER SETTING و قرار دادن آن در وضعیت NO امکان تماس از طریق خط ثابت غیر فعال خواهد شد. برای مکان هایی که خط تلفن ثابت ندارند این گزینه باید در وضعیت NO قرار گیرد. برای اعمال این تنظیم طبق کاتالوگ دزدگیر گپ عمل کرده و  Line Phone Call را انتخاب کرده و به کمک کلید های بالا و پایین حالت NO را انتخاب و ENTER را فشار می دهیم.

گزارش دوره ای اعتبار سیم کارت

در صورتی که از سیمکارت اعتباری برای دزدگیر GAP سیم کارتی استفاده میکنید باید از میزان اعتبار ریالی آن اطمینان حاصل کنید. پیش از هر چیز توصیه میشود کاتالوگ دزدگیر گپ را بطور مفصل مطالعه کنید و سپس نسبت به نصب تجهیزات اقدام کنید. دزدگیر GAP GOLDEN امکان ارسال گزارش دوره ای در هر 15 روز را دارد. مدیران سیستم جهت اطلاع از شارژ سیم کارت باید منو مربوطه را فعال نمایند. برای فعال کردن این مورد وارد منو Credit Report شده و با کمک کلید های بالا و پایین حالت YES را انتخاب نموده و کلید ENTER را بفشارید.

گزارش قطع شدن خط تلفن

در صورتی که این گزینه هشدار قطع خط ثابت را فعال کنید. برای مدیران سیستم پیامک هشدار ارسال خواهد شد. برای فعال سازی این قابلیت امنیتی وارد منو Tel Line Report شده و عبارت YES را با کمک کلید های بالا و پایین انتخاب کرده و دکمه ENTER را فشار دهید.

مشاهده میزان اعتبار سیم کارت

با ورود به منو Check SIM Credit با دو گزینه روبرو میشویم. توسط گزینه اول Set Formula میتوانید فرمول چک کردن شارژ سیمکارت را با توجه به اپراتور سیمکارت مورد استفاده در دستگاه، وارد کنید. پس از وارد کردن فرمول کنترل شارژ وارد منو Get SIM Credit شده و با فشار دادن دکمه Enter میتوانید میزان اعتبار سیمکارت دزدگیر را مشاهده کنید.

فرمول کنترل شارژ سیم کارت اعتباری

فرمول کنترل میزان شارژ سیمکارت در اپراتور همراه اول   #11*140*
فرمول کنترل میزان شارژ سیمکارت در اپراتور ایرانسل           *140*

شارژ سیم کارت از راه دور

روی گزینه Charge SIM Card کلید ↵ENTER MENU را فشار داده و وارد این منو میشویم. گزینه اول Set Formula مربوط به وارد کردن فرمول کنترل شارژ سیم کارت می باشد. و گزینه دوم Enter Charge Code مربوط به شارژ سیم کارت از روی دستگاه می باشد. با ورود به این گزینه رمز شارژ را وارد کرده و کلید ↵ENTER MENU را فشار دهید. در هنگام شارژ سیمکارت بعد از وارد کردن کد شارژ نیازی به وارد کردن # در آخر فرمول نمی باشد. شارژ سیمکارت از راه دور در کاتالوگ دزدگیر گپ آموزش داده شده است.

باز گرداندن تنظیمات تلفن کننده گپ به حالت کارخانه

برای ریست کردن تنظیمات تلفن کننده سیمکارتی روی گزینه Master Reset کلید ↵ENTER MENU را فشار داده و با استفاده از کلید های c⇑ و ⇓ حالت YES را انتخاب کرده وسپس کلید ↵ENTER MENU را بفشارید.

تست شماره گیری تلفن کننده سیم کارتی

منوی Test Number شما را قادر خواهد ساخت بدون نیاز به تحریک zoneها و ایجاد وضعیت آلارم صحت اعمالی چون ارسال SMS، تماس از طریق GSM و یا تماس با خط ثابت را تست نمایید. برای این منظور کافیست روی گزینه Test Number کلید ↵ENTER MENU را فشار داده و پس از انتخاب گزینه مورد نظر شماره ای را که میخواهید تست کنید، انتخاب نموده و کلید ↵ENTER MENU را فشار دهید.

منوی فرعی ALARM SETTING

تنظیم زمان و تاریخ دزدگیر GAP

اولین زیر منو از منو Alarm Setting برای تنظیم تاریخ و ساعت بکار میرود. برای تنظیم این مورد وارد منو Date/Time شده کلید ↵ENTER MENU را فشار دهید. گزینه اول Date مربوط به تنظیم تاریخ و گزینه دوم Time مربوط به تنظیم ساعت میباشد. پس از وارد کردن مقادیر دقیق زمان و تاریخ کلید ↵ENTER MENU را جهت ذخیره فشار دهید.

اضافه کردن کردن ریموت کنترل به دزدگیر Gap سیمکارتی

ریموت های این دستگاه از نوع (ضد کپی) Hopping هستند و با فرکانس ۴۳۳ MHz کار میکنند. ریموت کنترل گپ دارای امنیت کد بسیار بالایی است. منو Remote از 4 زیر منو تشکیل شده است که در ادامه مطالب کاتالوگ دزدگیر گپ به معرفی این زیر منو ها میپردازیم. منو Show Remote تعداد ریموت های ست شده به دستگاه را نشان می دهد. دزدگیر gap g12 از 16 ریموت کد هاپینگ پشتیبانی میکند.

اضافه کردن ریموت جدید

در قسمت Add New Remote کلید ↵ENTER MENU را فشار دهید و بعد کلید ریموت جدید را نگاه دارید تا ریموت جدید در حافظه ذخیره شود. در هنگام فرمان دادن به سیستم با ریموت، شماره سریال ریموت فرمان دهنده روی صفحه نمایش سیستم نشان داده می شود.

حذف ریموت کنترل گپ از حافظه دستگاه

گزینه Delete Remote را با کلید ↵ENTER MENU انتخاب کنید
پس از وارد نمودن شماره ریموت مورد نظر و زدن کلید ↵ENTER MENU آن ریموت را از حافظه سیستم پاک کنید.

حذف تمامی ریموت ها

گزینه Del All Remotes را با استفاده از کلید های c⇑ و ⇓ انتخاب کنید
کلید ↵ENTER MENU را فشار دهید.
حالا با انتخاب حالت Yes و با فشار کلید E↵ENTER MENU ، کلیه ریموت ها را از حافظه سیستم پاک خواهند شد.

تنظیمات سنسور های بی سیم در منو دزدگیر گپ

(WL Sensor) این منو مربوط به تنظیمات سنسورهای بی سیم  می باشد. سنسورهای بی سیم در نظر گرفته شده برای این دستگاه بسیار متفاوت تر از سنسورهای بی سیم موجود در بازار هستند. فرکانس کاری این سنسورها ۴۳۳ مگاهرتز است. کدهای ارسالی این سنسورها شبیه به ریموت های سیستم می باشد. هر سنسور دارای کد منحصر به فرد است و دیگر نیازی به تغییرات جامپر در داخل چشم نیست. به مانند ریموت های سیستم، سنسورهای بی سیم نیز هنگام معرفی دارای شماره سریال خواهند بود. مدیران می توانند این سنسورها را به هر زون که مورد نظرشان باشد تعریف نمایند. امکان تعریف حداکثر 16 سنسور بی سیم به مجموع ۵ زون سیستم وجود دارد.

هشدار ضعیف بودن باتری سنسور

با فعالسازی این ویژگی در صورتی که باتری سنسور های بی سیم ضعیف باشد مدیران توسط پیامک دریافتی از دردگیر gap این مورد را مطلع خواهند شد. برای فعال سازی بدین صورت عمل کنید: Alarm Setting   ↵ENTER MENU فشردن کلید c⇑ و ⇓ و انتخاب زیر منو WL Sensor Bat و فشردن کلید ↵ENTER MENU انتخاب گزینه YES و مجدد فشردن کلید ↵ENTER MENU توصیه میشود مکان ثبت سنسور های بی سیم و شماره آنها در برگه ای ثبت شود.

اضافه کردن سنسور بی سیم به دزدگیر GAP GOLDEN

دزدگیر اماکن gap سیمکارتی از چشمی بی سیم G25 پشتیبانی میکند. در این قسمت از راهنمای نصب دزدگیر گپ اضافه کردن و حذف کردن سنسور بی سیم به دستگاه مرکزی آموزش داده میشود.

نمایش سنسور های بی سیم در حافظه دزدگیر

با فشردن کلید ↵ENTER MENU بر روی گزینه Show Sensor تعداد سنسور های بی سیم و اینکه در هر زون چند سنسور وجود دارد نمایش داده میشود. سیستم بطور اتوماتیک وضعیت کلی سنسورهای بی سیم را نمایش میدهد.

اضافه کردن سنسور بی سیم به دزدگیر گپ

بر روی گزینه Add Sensor کلید ↵ENTER MENU را فشار دهید. با وارد کردن شماره، زون مورد نظر را انتخاب نموده و پس از رویت پیام “Trigger Sensor” سنسور جدید را روشن (تحریک) نموده و در حافظه ذخیره نمایید. شماره سریال سنسور اضافه شده در کنار علامت # نشان داده می شود.

پاک کردن سنسور بی سیم از حافظه دزدگیر

با داشتن شماره سریال یک سنسور بی سیم می توان در صورت نیاز با وارد کردن شماره سریال آن، سنسور مورد نظر را از جمع سنسورهای موجود حذف نمود. گزینه Delete Sensor را توسط کلید ↵ENTER MENU انتخاب و با وارد کردن شماره سنسور بی سیم و فشار دادن کلید ↵ENTER MENU آن سنسور را از حافظه پاک کنید.

پاک کردن تمام سنسور های بیسیم از حافظه گپ شیمکارتی

منوی Del All Sensors را به کمک کلید ↵ENTER MENU انتخاب و پس از انتخاب حالت Yes توسط کلیدهای c⇑ و ⇓ و تایید توسط کلید ↵ENTER MENU کلیه سنسورهای بیسیم را پاک نمایید.

تغییر تایم آژیر

هرگاه سیستم تحریک شود و اقدام به پخش آژیر نماید، مدت زمان پخش این آلارم توسط این منو تعیین می شود. بر حسب نیاز میتوانید بین 1 دقیقه 3 دقیقه 5 و 10 و 20 دقیقه تایم آژیر را انتخاب کنید. برای تغییر تایم آژیر به کاتالوگ دزدگیر گپ مراجعه کنید.

فعال سازی هشدار قطع برق

در صورت قطع برق به مدت یک دقیقه sms  برای مدیران سیستم ارسال میشود. البته این منو به صورت پیش فرض فعال است و برای غیر فعال کردن آن میتوان از دستورالعمل زیر استفاده کرد. منوی Power Report را توسط کلید ↵ENTER MENU انتخاب و گزینه NO را توسط کلید های c⇑ و ⇓ انتخاب و با کلید ↵ENTER MENU تایید کنید.

گزارش تغییر وضعیت سیستم State Report

با فعال کردن این منو تغییر وضعیت سیستم به حالتهای فعال نیمه فعال و یا غیر فعال Arm Full, Arm Part, Disarm توسط ریموت ها و یا توسط یکی از مدیران، به اطلاع تمامی مدیران خواهد رسید. بصورت پیش فرض این منو غیرفعال است و برای فعال سازی آن به ترتیب زیر عمل کنید. ورود به منو State Report توسط کلید های c⇑ و ⇓ انتخاب گزینه YES فشردن کلید ↵ENTER MENU

فعال سازی هشدار تعویض باطری سنسور بی سیم

با فعال سازی این منو در صورت ضعیف بودن باطری سنسور بی سیم به مدیران سیستم پیامک ارسال میشود. برای فعال سازی این قابلیت طبق فرمان زیر عمل کنید. ورود به منو WLS Bat Report به کمک کلید ↵ENTER MENU انتخاب حالت YES فشردن کلید ↵ENTER MENU

فعال سازی رله خروجی  Out put Relay در دزدگیر گپ G12

با انتخاب گزینه Indicator Mode خروجی شماره 2 با توجه به وضعیت سیستم خاموش و یا روشن خواهد شد. با فعال سازی سیستم رله فعال و با غیر فعال سازی سیستم رله غیر فعال خواهد شد. فعال سازی طبق دستور العمل زیر انجام شود: ورود به منو مربوطه فشردن کلید ↵ENTER MENU تغییر حالت رله با توجه به نیاز کاربری فشردن کلید ↵ENTER MENU و تایید نهایی

حالت Chime دزدگیر gap

با فعال کردن حالت Chime در صورت فعال شدن چشمی ها در وضعیت خاموش دستگاه، صدای دینگ دانگ از بلندگوی داخلی دستگاه شنیده میشود. برای فعال سازی قابلیت چایم یا همان دینگ دانگ کافی است به صورت زیر عمل کنید: ورود به منو Chime انتخاب زون مورد نظر توسط کلیدهای c⇑ و ⇓ تایید زون مورد نظر با فشردن کلید ↵ENTER MENU در صورتی که بخواهید این حالت را بطور موقت غیر فعال کنید همزمان کلید های قفل باز و قفل بسته را بفشارید.

فعال سازی حالت تک آژیر Chirp

در ورژن جدید دزدگیر گپ G12 Golden امکان تنظیم حالت تک آژیر برای حالت نرمال و پارت میسر شده است. تک آژِیر یا همان Chirp قابلیتی است که در زمان روشن و خاموش کردن سیستم صدای لحظه ای آژیر را به گوش مخاطب میرساند. طبق عکس این منو سه زیر منو دارد. Normal Chirp این حالت تک آژیر در وضعیت فعال بودن کامل سیستم است. Part Chirp این حالت تک آژیر برای حالت نیمه فعال دزدگیر است. Chirp Level از طریق ورود به این زیر منو میتوان صدای Chirp را در سه وضعیت زیاد High متوسط Mid و کم Low قرار داد.

تنظیم زون های دزدگیر سیمکارتی کپ Zone Setting

تمامی زون ها توسط مدیران سیستم قابل برنامه ریزی است. 4 حالت برنامه ریزی برای زون ها وجود دارد: حالت 24 ساعته حالت Part حالت Normal حالت Smoke اگر میخواهید از سنسور دود استفاده کنید از طریق منو ضبط پیام پیام اعلام حریق Smoke Message را ضبط نمایید. منو Zone Setting از دو زیر منو تشکیل شده که در ادامه کاتالوگ دزدگیر گپ به تنظیم آنها میپردازیم. Show all Zones این منو وضعیت فعلی زون های دزدگیر را به کاربر نمایش میدهد که بصورت پیش فرض تمامی زون ها در وضعیت Normal قرار دارند. Change Zone توسط این منو میتوان وضعیت هر زون را تغییر داد. توسط کلیدهای c⇑ و ⇓ میتوان یکی از 4 حالت Normal,24H,Part,Smoke را انتخاب کرده و در انتها توسط کلید ↵ENTER MENU تغییرات را ذخیره کنید.

بازگرداندن تنظیمات به حالت کارخانه Master Reset

توسط این منو کلیه تنظیمات بخش Alarm Setting مثل تنظیم ریموت سنسور بی سیم و … از حافظه پاک میشود.
روی گزینه Master Reset کلید ↵ENTER MENU را فشرده و با انتخاب گزینه YES و فشردن کلید ↵ENTER MENU تنظیمات آلارم بطور کل ریست میشود. با ریست کردن این قسمت شماره تلفن های ذخیره شده در حافظه پاک نخواهند شد.

راهنمای کنترل از راه دور دزدگیر GAP و ارسال فرمان از طریق پیامک

فعال سازی دستگاه در حالت Normal با کد دستوری رمز عبور*1#
فعال سازی دستگاه در حالت Part با کد دستوری رمز عبور*2#
غیر فعال کردن دستگاه با کد دستوری رمز عبور*3#
توقف شماره گیری با کد دستوری رمز عبور*4#
شارژ سیم کارت از طریق پیامک با کد دستوری رمز عبور*80*کد شارژ
کنترل اعتبار سیم کارت از طریق پیامک با کد دستوری رمز عبور*88#
درخواست اعلام وضعیت سیستم با کد دستوری رمز عبور*70#

کنترل خروجی های دزدگیر Gap G12 از طریق پیامک

فعال کردن خروجی 1 با کد دستوری رمز عبور*11#
روشن کردن خروجی 2  با کد دستوری رمز عبور*21#
خاموش کردن خروجی 2  با کد دستوری رمز عبور*20#
فعال کردن خروجی 3 با کد دستوری رمز عبور*31#
فعال کردن خروجی 4 با کد دستوری رمز عبور*41#
تغییر رمز سیستم با کد دستوری رمز فعلی*35*رمز جدید*رمز جدید#
تنظیم ساعت و تاریخ با کد دستوری رمز عبور*85**سال ماه روز*ساعت:دقیقه#
توقف آژیر و شماره گیری با کد دستوری رمز عبور*54#

لینک های مرتبط:

امکانات اپلیکیشن دزدگیر GAP G12 GOLDEN دانلود نرم افزار اندروید دزدگیر گپ خرید دستگاه دزدگیر گپ جی 12 سیم کارتی خرید پک کامل دزدگیر GAP سیمکارتی کاتالوگ دزدگیر گپ G11 کاتالوگ دزدگیر گپ سیمکارتی G12

مالکیت فکری و تولید این محتوا به ثبت رسیده و متعلق به مجموعه فنی مهندسی پارسا می باشد. هرگونه کپی برداری از این مطالب ممنوع است و تنها با ذکر نام مجموعه فنی مهندسی پارسا و لینک این محتوا مجاز می باشد.

33 دیدگاه در “راهنمای نصب و کاتالوگ دزدگیر گپ G12

 1. سوری گفت:

  سلام من یک دستگاه G14 گرفتم و زون های با سیم رو نمیخونه فقط بیسیم رو میخونه . سیم کشی سالمه سنسور ها سالمه اتصالات سالم . ممنون میشم راهنمایی کنید .

  1. ادمین سایت گفت:

   سلام
   از جمپر نبودن زون سیمی تون مطمئن بشید. احتمالا روش نصب شما اشکال داره.

 2. ناشناس گفت:

  سلام و عرض ادب
  ی سوال در دزدگیر ،g12 ۵ زون تعریف شده است ولی وقتی زونی شروع میکنه به آژیر زدن مشخص نمیشه برای کدوم زون هست که مشکل پیش اومده

 3. مرتضی گفت:

  سلام، وقت بخیر
  دزدگیر منزل در زمان فعال بودن هر از گاهی بدون دلیل از سنسورهای متفاوت به صدا در می آید، در صورتیکه هیچ حرکتی انجام نشده است.
  لطفا راهنمایی فرمایید

  1. ادمین سایت گفت:

   با سلام
   آژیر بی مورد دلایل متعددی دارد. روش عیب یابی در سایت توضیح داده شده. لینک زیر مراجعه کنید:
   https://parsasecurity.com/false-alarm-in-alarm-system/

  2. جمال گفت:

   سلام برای وصل چشمی به دستگاه البته دوچشمی باید سری شده وبه کدام ترمینال ببندیم وسیم بوپ یا اتصال را باید برداریم. من متوجه کارایی زوم ها نشدم برای منزل ویلایی که معمولا نیستیم از کدام زوم استفاده کنم ممنونم

 4. عباس جابری گفت:

  سلام. رمز برای فعال وغیر فعال کردن دزد گیر را فراموش کردم چکارکنم؟

  1. مدیر سایت گفت:

   درود به شما از طریق صفحه کلید دستگاه نسبت به تعیین رمز جدید اقدام کنید.

 5. مرتضی گفت:

  سلام
  مدل جی 13 دارم . قبلا بروز رسانی رو میزدم وضعیت دستگاه رو پیام میداد . اما الان پیامی نمیاد .
  ضمن اینکه پیام های موجودی و قطع وصل لحظه ای و برق و فعالی غیر فعال کردن و نیمه فعال کردن همه میاد ولی بروزرسانی میزنم پیامی نمیاد.
  اضافه کنم من وقتی بروزرسانی میزنم کد دستوری ارسال میشه و بعد به دستگاه نگاه میکنم اونم میزنه سند اس ام اس به شماره من . ولی پیام اون نمیاد.
  ممنون از شما

  1. ادمین سایت گفت:

   با درود
   مشکلات ارسال و دریافت پیامک مقطعی است و اغلب مربوط به اپراتور میباشد. در صورت برطرف نشدن مشکل، سیستم را ریست نموده و مجدد برنامه ریزی نمایید

 6. قاسم گفت:

  دستگاه بسیار خوبی هست الان سه ساله دارم ساتفاده میکنم و از خودتون خرید کردم راضی ام. الان چند شده ؟؟؟؟

 7. عباسی ha گفت:

  سلام
  یه سوال درباره دزدگیر سیکاری گپ
  یه دزدگیر که چهارتا زون داره رو میشه زون ها رو تک تک و مجزا فعال کرد به طوری که دزدگیر با زون ۱و۲ فعال بشه و چند ساعت بعد هم زون ۳و۴ رو فعال کرد؟
  هم ریموت هم اپلیکیشن

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما
   دزدگیر گپ مدل G14 اکثر این آپشن هایی که عنوان کردین رو داره.
   https://parsasecurity.com/product/%d8%af%d8%b2%d8%af%da%af%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d8%a7%da%a9%d9%86-%d8%b3%db%8c%d9%85-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%aa%db%8c-%da%af%d9%be-gap-g14/

 8. بابک گفت:

  سلام
  دزدگیر گپ قابلیت اینو داره که هر زون مجزا فعال بشه؟
  از طریق ریموت یا اپلیکیشن؟

   1. ارشام گفت:

    سوال مدتیست بلنگوی خارجی دزدگیر گپ۱۲ من کار نمی کند ولی داخلی کار میکند علت چیست؟

    1. مدیر سایت گفت:

     با سلام و درود
     از سالم بودن بلندگو اطمینان حاصل کنید. در صورت سالم بودن 6 الی 10 اهم مقاومت داخلی دو سر بلندگو در صفحه مولی متر خواهد بود.

 9. میلاد گفت:

  سلام
  من دزدگیر گپ G12 دارم، یه چشمی بیسیم رو در زون 1 و دیگری رو در زون 2 تعریف کردم، حالا چطور می تونم فقط زون 1 یا 2 و هر دو را فعال کنم؟
  تشکر

 10. بابک خسروی گفت:

  با سلام و خسته نباشید؛ لطفا راهنمایی کنید: روی صفحه نمایشگر پنل مرکزی در حالت قفل صفحه پیام TRG Z1;Z3 نمایش داده میشود علت این پیغام چیست؟ ممنون از شما.

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما
   پیام TRG Z1;Z3 به معنی تحریک زون های 1 و 3 میباشد. با یکبار روشن و خاموش کردن دستگاه این پیام حذف خواهد شد.

  2. ادمین سایت گفت:

   دورد به شما سلامت باشید
   پیام TRG Z1;Z3 مربوط به تحریک زون های 1 و 3 میباشد . در صورت باز کردن قفل صفحه و یکبار روشن و خاموش کردن دستگاه این پیام حذف خواهد شد

 11. امید موسوی گفت:

  سلام راهنمایی میفرمایید باطری این دزدگیر چی باید باشه؟

  1. ادمین سایت گفت:

   با درود
   باتری استاندارد این دستگاه 12 ولت 4.5 آمپر و 12 ولت 7 آمپر هست .

   https://parsasecurity.com/product-category/battery/

 12. با سلام لطفا در مورد اضافه کردن ریموت جدید به دزدگیر توضیح دهید
  تشکر

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما
   برای این منظور پس از وارد کردن پسورد و باز کردن قفل صفحه، وارد منوی ALRM شده و توسط کلید بالا و پایین وارد منو REMOTE شوید.
   با زدن دکمه ENTER بر روی گزینه ADD REMOTE و ورو به این قسمت میتوانید ریموت را به دستگاه کد بدهید. کافیست در زمان نمایش PRESS ANY KEY دکمه قفل ریموت را یک لحظه فشار دهید تا دستگاه ریموت جدید را شناسایی کند

 13. حق وردی گفت:

  واقعا دستگاه بسیار خوبی هست سه سال دارم استفاده میگنم مشکل نداشتم میخوام باز بخرم برا مغازم ولی کاش یک تخفیفی هم میدادین اینجا تو کردستان خیلی گرون تر میدن نماینده ها ولی خب باز وسعم نمیرسه

 14. عیسی زاده گفت:

  واقعا دزدگیر خوبی هست و قیمت بسیار مناسبی دارد به نسب بقیه مارکا

 15. سيداحمد سجادی گفت:

  سلام وقت بخیر مدتی پیش برای باغچه در اطراف کرج یک دستگاه دزد گیر g12خریداری کردم تا مدتها پیام به چهارشماره اول تاچهارم میداد درحال فقت به یک شماره پیام میده فقت هم از سیم کارت استفاده میشه واز اول هم زنگ نمی زدوالارم تلفنی به‌جز پیام نمی‌داد راه نمای بفرماید وممنون از این دستگاه ایرانی درحدعالی سجادی

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما
   موارد زیر رو باید مرحله به مرحله چک کنید

   اطمینان از سالم بودن سیمکارت . چک کردن موجودی ریالی شارژ سیمکارت . اطمینان از برنامه ریزی صحیح دستگاه . تعریف شماره های ادمین سیستم . تست سیمکارت و اطمینان از اتصال صحیح به اپراتور مربوطه
   در صورت رفع نشدن مشکل میتونید با مسئول فنی شرکت در ارتباط باشید

   1. یوسف حقانی پور گفت:

    واقعا دزدگیر بسیار خوبی هستش دو ساله دارم و تابحال مشکلی ندیدم ازش خرید این دزدگیر 100 درصد توصیه میشه

 16. حسن رضایی گفت:

  باسلام
  لطفأقیمت دستگاه به تفکیک وادرس نمایندگی درهشتگرد وکرج

  1. مدیر فروش گفت:

   درود به شما
   برای اطلاع از قیمت ها به دسته بندی دزدگیر اماکن به آدرس زیر مراجعه کنید

   https://parsasecurity.com/product-category/alarm-system/

   در خصوص کسب اطلاعات در مورد نمایندگی ها با شماره 02133353197 در ارتباط باشید

 17. اصغر مصطفی پور گفت:

  خدا خیرتون بده در بدر دنبال راهنمای نصب دزدگیر گپ بودم. کاش فیلم آموزشی هم در این مورد داشتین. منو دستگاه خیلی برنامه ریزی داره. با تشکر

نظر و یا سوالی دارید، بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *