آموزش سری کردن چشمی های دزدگیر اماکن

سری کردن چشمی دزدگیر

سری کردن چشمی دزدگیر از ابتدایی ترین اقداماتی است که باید در نصب دزدگیر های اماکن فرا گرفت. خیلی ساده بگوئیم اگر تعداد رادار دزدگیر بیشتر از یک عدد بود حتما باید آموزش نصب چشمی دزدگیر و سری کردن چشمی دزدگیر را بطور صحیح بیاموزیم.

بطور معمول هر دستگاه دزدگیر اماکن دارای ۴ تا ۶ زون میباشد که میتوان ۴ تا ۶ عدد چشمی را بطور مستقیم و موازی به زون ها وصل کرد. در صورت تحریک چشمی زون مربوطه فعال میشود و فرمان آلارم توسط دستگاه صادر گردد. اما در مواقعی که تعداد چشمی های بیش از تعداد زون ها باشد باید آنها رو با الگو و نظم خاصی با هم سری کرد. برای سری کردن چشمی های دزدگیر با هم توجه داشته باشید که تنها باید از کانکتور های com و nc یا همان تیغه بسته رله چشمی استفاده کرد. پس از اتصال تغذیه به تمامی چشمی های دزدگیر باید در مدار هر زون یک حلقه بسته ایجاد کرد یا به اصطلاح تخصصی تر زون باید normal close (در حالت عادی بسته) باشد.
با یک مثال عملی نحوه سری کردن رو آموزش خواهیم داد.
پس از نصب پنل مرکزی دزدگیر نوبت به کابل کشی و ارتباط بین سانترال دزدگیر و سنسور ها میرسد. کابل استاندارد برای نصب دزدگیر اماکن کابل زوج دار مخابراتی با سطح مقطع ۰٫۶ میباشد سعی کنید از مرغوب ترین کابل برای فرآیند سیم کشی دزدگیر اماکن استفاده کنید.
هر چشمی برای اتصال به پنل دزدگیر به چهار سیم نیاز دارید ۲ سیم برای + و – تغذیه ۱۲ ولت و دو سیم نیز برای اتصال ترمینال nc,com چشمی به ترمینال z یا همان زون های دستگاه
فرض کنید قرمز و مشکی مثبت و منفی تغذیه ما هستند و زرد و سیز هم دو سیم برای آلارم چشمی ها .. خب در صورتی که به هر زون یک چشم اتصال بدهیم ۴ سیم رنگی به ۴ ترمینال چشم وصل میشود. اما اگر ۲ چشمی داشته باشیم شرایط به گونه دیگری است. چشم اول با سه سیم و چشم دوم با چهار سیم وصل میشود. یعنی تغذیه چشمی ها (+ و – ) به صورت موازی و زون ها به صورت سری متصل میشود.

این مقاله را هم بخوانید: راهنمای ست کردن چشم fox2 به دستگاه z4 ultra

حالا سیم سبز و زرد چطور متصل میشوند. چشمی اول قرمز مشکی و سبز — چشمی دوم قرمز مشکی سبز و زرد
چشمی اول سری و چشمی دوم یا همان چشمی انتهایی موازی نصب میشود یعنی در چشمی اول سیم سبز وارد ترمینال com شده و از ترمینال nc خارج میشود و به همراه سیم زرد وارد چشم دوم میشود.
برای سری کردن باید در چشم اول سیم سبز چیده شود و هر سر سیم به یکی از ترمینالهای چشمی وصل شود. مثلا اگر ۵ چشمی قرار است به زون دستگاه دزدگیر وصل کنیم چشمی اول و دوم و سوم و چهارم سیم های قرمز و مشکی و سبز متصل میشوند و در چشم پنجم (چشم آخری یا همان ته خط ) چون به انتهای کابل میرسیم سیم سبز به ترمینال com و سیم زرد به ترمینال nc متصل میشود و بدین در صورت خاموش بودن چشمی ها و عدم تحریک آنها یک حلقه بسته را در مدار دزدگیر شاهد هستیم.

تولید محتوا و تنظیم این مقاله تماما توسط فنی مهندسی پارسا انجام شده. هر گونه کپی برداری، با ذکر منبع مانعی ندارد. در غیر اینصورت پیگرد قانونی خواهد داشت.

جدیدترین چشمی های دزدگیر اماکن

چشم خطی لیزری مادون قرمز
چشمی دزدگیر کلاسیک fox2
چشمی دزدگیر کلاسیک آلفا
چشمی با سیم گپ
چشم فضای باز آواکس
چشم وزنی PET105
چشمی بی سیم G25
چشمی دزدگیر اماکن g15
دتکتور دود
چشمی دزدگیر
چشم خطی لیزری مادون قرمز
چشم خطی لیزری مادون قرمز
چشمی دزدگیر

درباره فروشگاه آنلاین فنی مهندسی پارسا

دوربین های مداربسته و دزدگیر های اماکن امروزه نقش انکار ناپذیری در تامین امنیت و جلوگیری از جرم و جنایت در جامعه دارند. ما با بیش از یک دهه فعالیت در این عرصه نیاز مخاطبان خود را شناخته و میدانیم که در عصر تکنولوژی بررسی، تحقیق و استعلام از قیمت کالا لازمه یک خرید اینترنتی موفق بشمار میرود. به دور از هرگونه شعاری تضمین اصالت و کیفیت کالا و ارائه قیمت مناسب و واقعی برای ما ارزش محسوب شده و سخت کوشانه به آن پایبندیم. فنی مهندسی پارسا با اتکا به دانش فنی و شناخت دقیق از بازار سیستمهای حفاظتی و نظارتی، همواره سعی دارد با ارائه قیمت های واقعی و رقابتی، مشاوره پیش از خرید، پشتیبانی و خدمات پس از فروش موثر، رضایت خریداران خود را جلب کرده و سهم کوچکی در تامین امنیت خانواده ایرانی داشته باشد.

کانال تلگرام فنی مهندسی پارسا

مشاوره تلفنی:۰۹۳۵۵۴۶۳۰۶۹
مشاوره تلگرامی: psscctv@
ثبت سفارش : ۰۲۱۳۳۳۵۳۱۹۷
ثبت سفارش : ۰۲۱۳۳۳۴۵۵۰۷

ما فقط یک فروشگاه مجازی نیستیم... ما فقط یک فروشگاه مجازی نیستیم...

مقالات آموزشی

دوربین مدار بسته ارزان
خرید پک دوربین
خرید و نصب دوربین مداربسته
چه دوربینی بخرم
انواع دوربین مدار بسته
حسگر مادون قرمز
دلایل نصب سیستم اعلام سرقت
اجزای سیستم مداربسته
هارد دیسک مخصوص سیستم نظارت تصویری
دلایل نصب سیستم اعلام سرقت
سری کردن چشمی دزدگیر
تنظیمات چشمی دزدگیر اماکن

راهنمای خرید