آموزش, آموزش نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن, اخبار و مقالات دزدگیر اماکن, مشاوره خرید دزدگیر اماکن, مقالات

مقایسه انواع چشمی وزنی ضد حیوانات pet 105 و pet 106

چشمی وزنی ضد حیوانات pet از جمله سنسورهایی هستند که تقاضای بسیار بالایی در بازار دارند خصوصا برای کسانی که حیوان خانگی در منزل دارند و یا امکان عبور حیوان در محیط کاری خود دارند. در این ویدئو به بررسی دو چشم دزدگیر وزنی pet 105 و pet 106 میپردازیم و تفاوت ها و شباهت های آنها را بررسی میکنیم.

شباهت های دو چشمی وزنی ضد حیوانات pet

این دو چشمی از لحاظ عملکرد ب هم شبیه هستند . هر دو چشمی دارای ولتاژ کاری ۹ تا ۱۶ ولت می باشند و جریان مصرفی آنها حدود ۱۲ میلی آمپر می باشد. این دو چشمی در ارتفاع نصب ۲.۲ متر بهترین عملکرد را از خود نشان داده اند. اما از نظر PIR این دو سنسور با هم تفاوت هایی دارند.

تنظیم حساسیت چشمی های وزنی دزدگیر

چشمی های وزنی دارای جمپر تنظیم وزن هستند و از طریق پتانسیومتری که روی برد تعبیه شده حساسیتشان تنظیم میشود. که از حالت ۱۵ به ۲۵ تغییر داده می شوند. پیش فرض این سنسورها روی ۱۵ کیلو می باشند. این پتانسیومتر دارای ولون ۰ تا ۱۰۰ می باشد که کارخانه سازنده این سنسورها آن را روی ۸۴ درصد حساسیت را تنظیم کرده است. در صورتیکه میخواهید حساسیت را کم کنید بایستی پتانسیومتر را خلاف عقربه ساعت بچرخانید و در صورتیکه میخواهید حساسیت جشمی را زیاد کنید باید آن را جهت عقربه ساعت بچرخانید. اما در حالت کلی بهترین حالت همان تنظیم کارخانه است پس تا حد امکان به تنظیمات حساسیت دست نزنید.

تفاوت دو چشمی وزنی PET 105  &  PET 106

سنسور ۱۰۵ PIR کوچکتری نسبت به سنسور ۱۰۶ دارد. دارد و سِری LHI 778 است. در صورتیکه PIR سنسور ۱۰۵ متعلق به کارخانه نایسرا سِری 03BE می باشد. بنابراین تفاوت این دو سنسور در نوع و اندازه PIR  آنها می باشد. این دو سنسور تفاوت دیگری باهم ندارند. 🙂

اگر قصد خرید دارید می توانید هر دو مدل این چشمی ضد حیوانات pet را با عالی ترین قیمت از فروشگاه ما بصورت حضوری خرید کنید. همچنین از طریق سایت یا اینستاگرام نیز میتوانید بصورت آنلاین خرید خود را انجام دهید.

در سایت آمازون میتوانید انواع وسایل محافظت از حیوانات را مشاهده کنید.

نظر و یا سوالی دارید، بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *