آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته, اخبار و مقالات دوربین مدار بسته, مقالات

آموزش نصب دوربین اسپید دام

راه اندازی اسپید دام

 

این پست در مورد نصب دوربین اسپید دام و تهیه شده است. دوربین speed dome بصورت چرخشی با سرعت بالا کار زوم و حرکت در راستای افقی و عمودی را انجام میدهد. به این سیستم دوربین ptz نیز اطلاق میشود. ptz مخفف پن تیلت و زوم میباشد. گفت کامل ترین نوع دوربین مداربسته به شمار میرود. حرکت دوربین هم بصورت دستی و هم به صورت اتوامتیک قابل تنظیم است. پیش از نصب دوربین چند نکته را  رعایت کنید. اول وزن بالای دوربین که باید بصوزت کاملا محکم نصب شود تا در مواجه با عوامل جوی همچون باد و طوفان از استحکام لازم برخوردار باشد. وزن دوربین بین 5 تا 15 کیلو است. بنابراین هنگام نصب مراقب باشید تا از دستتان نیفتد.

طریقه نصب دوربین اسپید دام

نصب speed dome بصورت دیواری صورت میگیرد و میتوانیم ارتفاع را بین 5 تا 15 متر تنظیم کنیم.  حتی الامکان موقع نصب دوربین از رول بولت قوی استفاده شود. و برای ایده آل سعی کنید جای دوربین را کاملا تراز کنید. برای راحتی کار داخل کارتن دوربین سیم بسکل یا کابل ساپورت وجود دارد که میتوانیم برای اتصال دوربین به براکت از این کابل کمک میگیریم. میتوانید بعد از نصب کابل رو جدا کنید. عایق کاری با چسب سیلیکون فراموش نشود چرا که نفوذ آفتاب و باران باعث کاهش عمر مفید دوربین میشود.

کابل های خروجی دوربین اسپید دام

کابل اسپید دام
یک کابل برای تغذیه یک کابل تصویر و دو سیم برای کنترل زوم و چرخش از بدنه اصلی خارج شده است. سیم های RS485 به ترتیب سبز مثبت و زرد منفی میباشد که با سرسیم های قرمز و آبی نیز مشخص شده اند. این دو را به کانکتور RS485 سبز رنگ متصل میکنیم. بعد از اتصال سیم به کانکتور نوبت اتصال به رکوردر میرسد. کابل ها که وصل شد دوربین به محض روشن شدن کار چرخش و زوم را انجام میدهد.

مراحل کانفیگ دوربین از طریق منو دستگاه

بعد از نصب دوربین اسپید دام نوبت به تنظیم و کانفیگ دوربین میرسد. به محض آمدن تصویر روی مانیتور اطلاعاتی رو صفحه نمایان میشود. مشخصاتی از قبیل:
CAMERA VERSION
ID NUMBER
BAUD RATE
ADDRESS
PROTOCOL

تنظیم پروتکل دوربین
موراد بالا در دفترچه راهنما هم قید شده است. اما در صورت نداشتن رهنما این اطلاعات را یادداشت میکنیم. مسیر MENU-SYSTEM-PTZ CONFIG را طی کنید.
گزینه اول در مورد کانالی است دوربین را اتصال داده اید
مورد بعد برای کنترل دوربین هست که روی rs485 بگذارید
بعد باید پروتکل دوربین را وارد کنیم که pelco d هست
گزینه اخر باد ریت هست که در مورد سرعت انتقال دیتاست باید روی 2400 بگذارید
خب نصب speed dome و تنظیماتبه انتها رسید. میتوانیم از طزیق منوptz control  تست دوربین را از نظر چرخش و زوم را انجام دهیم. زوم هم تست میکنیم

تنظیمات پریست دوربین اسپید دام

پترن دوربین اسپید دام
برای این دوربین در نقاط مختلفی که مد نظر ماستحرکت کند. باید نقاط را برای دوربین تعریف کرده و سپس فرمان حرکت بین نقاط را به دوربین بدهیم. ابتدا دوربین را به هر جهتی که میخواهیم میچرخانیم و زوم میکنیم و بعد همان نقطه را با علامت + ذخیره میکنیم. همینطور نقطه 2 .. 3 و … بعد از تعریف نقطه نوبت به تنظیم نقاط میرسد. برای این کار باید وارد گزینه ADVANCED شد و از طریق منو TOURING نقاطی که تعریف کردیم را ADD میکنیم  و از طریق گزینه MD INTERVAL تایم میدهیم که چند دقیقه روی نقطه مورد نظر بماند. از منو خروج کنید کافی است از طرق منو TOURING دکمه START را بزنید. به همین راحتی دوربین کار گشت زنی بین نقاط را انجام میدهد. آموزش نصب دوربین اسپید دام را بطور کامل در سایت معتبر Milesight مطالعه کنید.

1 دیدگاه در “آموزش نصب دوربین اسپید دام

نظر و یا سوالی دارید، بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *