آموزش نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن, اخبار و مقالات دزدگیر اماکن, مشاوره خرید دزدگیر اماکن, مقالات

آموزش نصب دزدگیر کلاسیک

نصب دزدگیر کلاسیک

طبق درخواست مخاطبان سایت آموزش نصب دزدگیر کلاسیک را در این مطلب بطور کامل شرح می دهیم. ابتدا جعبه دستگاه را پس از جدا کردن سیمهای ترانس بلنگوی داخلی و آنتن برد دستگاه را جدا کرده و با رعایت فاصله ۳۰ سانتی از اشیاء مجاور در محلی مناسب و بدور از هر گونه دسترسی آسان نصب کنید.

سیم کشی دزدگیر کلاسیک و اتصال ترمینال ها

بعد از ورود سیم ها از سمت سنسور ها و آژیر و متعلقات برد مدار چاپی را سر جای خود قرار دهید و به ترتیب زیر عمل کنید:
ابتدا اتصال برق شهر به ترمینال مربوطه (گوشه سمت چپ پایین دستگاه) متصل کنید
کانکتور ترانس و انتن همچنین بلندگوی داخلی را به محل خود اتصال دهید
سیم های باتری را با رعایت قطب + و – به برد اتصال دهید
طبق نقشه نصب کلیه سنسور ها، چشمی ها و متعلقات را با رعایت احتیاط به دستگاه متصل کنید
نکته مهم در خصوص نصب دزدگیر کلاسیک : حتی الامکان دزدگیر را در نزدیکی تجهیزات الکترونیک و مخابراتی نصب نکنید و حد اقل یک متر با آنها فاصله داشته باشد.

ترمینال های تغذیه و بلندگو های دزدگیر کلاسیک

BAT ترمینال باتری سیم های باتری را با رعایت قطب + و – به برد اتصال دهید . یک فیوز ۴ آمپر ازین خروجی محافظت میکند AUX این ترمینال ولتاژ مورد نیاز جشم ها و سنسور ها را تامین میکنند. بطور موازی تغذیه چشمی ها را با رعایت جهت + و – به ترمینال AUX متصل کنید. فیوز ۰٫۵A ازین ترمینال محافظت میکند. به هیچ عنوان جهت تامین برق تلفن کننده ها ازین ترمینال استفاده نکنید زیرا در صورت سوختن فیوز مربوط یه این ترمینال تلفن کننده خاموش شده و از کار می افتد. SIR خروجی برای آژیر اتصال آژیر ۱۲ ولت با رعایت + و – به این ترمینال SP خروجی برای بلندگوها حداکثر دو بلندگوی ۸ اهمی ۲۵ وات را به طور موازی میتوان به این ترمینال متصل کرد.

ترمینال های مربوط به تلفن کننده سیمکارتی کلاسیک

G1 تغذیه تلفن کننده سیم کارتی را ازین ترمینال تامین کنید . این خروجی مجهز به فیوز ۲٫۵ آمپر می باشد SMS A,D این خروجی ها به مطابق نقشه نصب به خروجیهای OUT2 و OUT3 در CLASSIC G1+ وصل میشوند و جهت روشن و خاموش کردن دستگاه توسط پیامک بکار میروند. و در تمامی مدل های تلفن کننده سیم کارتی کلاسیک کاربرد دارد نکته: پس از اتمام نصب دزدگیر کلاسیک و در صورت عدم استفاده از تلفن کننده سیم کارتی این ترمینال را خالی بگذارید. TRG- تحریک منفی تلفن کننده که در کلاسیک جی وان به خروجی TRG3 متصل میشود در هنگام تحریک خروجی منفی در این ترمینال ظاهر میشود LOG خروجی LOG گزارشات را به دو صورت اقتصادی و یا کامل در اختیار شما قرار میدهد این خروجی به ورودی LOG در تلفن کننده سیم کارتی G1 متصل میشود. (فقط در G1 PRO و G1 ULTRA)

زون های دزدگیر کلاسیک

Z1,Z2,Z3,Z4 ترمینال های آلارم در چشمی ها به این درگاه ها متصل میشوند. نکته: برای آشنایی با تفاوت زون ها ، به قسمت طرز کار مراجعه نمایید. قبل از بستن درب دستگاه و اتمام فرآیند نصب دزدگیر کلاسیک کلیه اتصالات را مجدد بررسی کنید و شماره سریال رو برد را به سامانه ۳۰۰۰۶۱۷۲ جهت فعالسازی گارانتی پیامک کنید درب دستگاه را توسط پیچ های مخصوص ببندید و برنامه ریزی را شروع کنید

تنظیمات خروجی OUT-

خروجی OUT- در Z4 ULTRA دارای ۳ حالت مختلف می باشد. برای انتخاب حالت مورد نظر بخش تنظیمات را مطالعه نمایید. OUT- حالت الف نمایش دهنده فعال بودن دستگاه در این حالت هر گاه دستگاه فعال (ARM) شود، این خروجی منفی ثابت می دهد. می توان از این حالت برای روشن کردن یک LED به نشانه فعال بودن دستگاه استفاده کرد. OUT- حالت ب نشان دهنده قطع برق شهر در این حالت به محض قطع برق شهر این خروجی منفی ثابت می دهد. از این حالت می توان برای هشدار یا فعال کردن روشنایی اضطراری استفاده کرد. ! در صورت استفاده از G1 PRO کلیه اتفاقات از جمله قطع و وصل برق شهر از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود و نیازی به استفاده از خروجی OUT- برای این کار نیست.

فرمان درب بازکن توسط ریموت کلاسیک

در این حالت با فشار دکمه زنگوله روی ریموت این ترمینال برای یک لحظه خروجی منفی می دهد. این فرمان برای راه اندازی رله در باز کن مناسب است. ! می توانید از برد Relay 01 نیز استفاده نمایید. ! هرگز تغذیه مگنت های در باز کن (Actuator) را از باتری دستگاه تامین نکنید.

فعال سازی خروجی منفی OUT-

به سه طریق مورداستفاده قرار میگیرد
الف) نشان دهنده روشن بودن سیستم (سازنده در این حالت قرار داده)
ب) نشان دهنده قطع شدن برق دستگاه
ج) فرمان خروجی درب بازکن سه کاربرد بالا به روش زیر برنامه ریزی میشوند:
۱) ابتدا دستگاه را غیر فعال کنید
(DISARM) ۲) دکمه LRN را فشار داده و همچنان نگه دارید
۳) دکمه سایلنت ریموت را یک لحظه فشاردهید سپس دکمه LRN را رهاکنید . تک بیپ نشان دهنده حالت الف است دو بیپ نشان دهنده حالت ب است سه بیپ نشان دهنده حالت ج است با تکرار مجدد این مراحل حالت دلخواه خود را انتخاب کنید

تبدیل زون 4 به حالت اعلام حریق

این زون ۳ حالت دارد
الف: حالت معمولی (سازنده درین حالت قرار داده)
ب: حالت ۲۴ ساعته: دائما فعال
ج: مختص پدالها. فعال به صورت دو مرحله. با فشار اول پدال فقط جهت ارسال پیامک به دستگاه فرمان میدهد و با فشار بعدی آژیرها به صدا درمی آیند. سه کاربرد بالا به روش زیر برنامه ریزی میشوند:
۱) ابتدا دستگاه را غیر فعال کنید
(DISARM) ۲) دکمه LRN را فشار داده و همچنان نگه دارید
۳) دکمه قفل ریموت را یک لحظه فشاردهید سپس دکمه LRN را رهاکنید . تک بیپ نشان دهنده حالت الف است دو بیپ نشان دهنده حالت ب است سه بیپ نشان دهنده حالت ج است با تکرار مجدد این مراحل حالت دلخواه خود را انتخاب کنید حالت سوم (ج) فقط درصورت استفاده از G1 PRO یا G1 ULTRA کاربردی است.

تغییر مدت زمان آژیر دزدگیر کلاسیک

به طور پیشفرض مدت آژیر دستگاه ۲دقیقه است. که با دستور زیر به ۷ دقیقه افزایش می یابد. سه کاربرد بالا به روش زیر برنامه ریزی میشوند: ۴) ابتدا دستگاه را غیر فعال کنید (DISARM) ۵) دکمه LRN را فشار داده و همچنان نگه دارید دکمه سایلنت ریموت را یک لحظه فشاردهید سپس دکمه LRN را رهاکنید . تک بیپ نشان دهنده تغییر برنامه دستگاه می باشد تکرار مراحل بالا با سی بیپ برنامه را به حالت اولیه باز میگرداند

فعال سازی هشدار قطع برق پس از نصب دزدگیر کلاسیک

این ویژگی بطور پیشفرض غیر فعال است در صورت فعالسازی پس از ۴٫۵ ساعت قطعی برق یک دوره آلارم خرابکاری برق و ارسال پیامک (در صورت استفاده از تلفن کنده سیم کارتی) ارسال میشود. برای فعاسازی این قابلیت:
۱) ابتدا دستگاه را غیر فعال کنید
(DISARM) ۲) دکمه LRN را فشار داده و همچنان نگه دارید
۳) دکمه سایلنت و قفل ریموت را بهطور همزمان یک لحظه فشار دهید.
۴) دکمهLRN را رها کنید. تغییر برنامه با یک تک بیپ اعلام میشود. با تکرار این مراحل دستگاه با دو بیپ تنظیمات را به حالت اولیه بر میگرداند.

فعال سازی قابلیت تک آژیر CHIRP

به سه روش زیر این ویژگی را میتوان فعال نمود
الف: بلندگوی داخلی دستگاه و سیرن
ب: بلندگوی داخلی دستگاه و بلندگو و سیرن
ج: فقط بلندگوی داخلی دستگاه بطور پیشفرض سیستم حالت الف فعال است. برای تغییر برنامه ریزی:
۱) ابتدا دستگاه را غیر فعال کنید
(DISARM) ۲) دکمه LRN را فشار داده و همچنان نگه دارید
۳) ابتدا دستگاه را غیر فعال کنید
(DISARM) ۴) دکمه LRN را فشار داده و همچنان نگه دارید
۵) دکمه قفل باز ریموت را یک لحظه فشاردهید سپس دکمه LRN را رهاکنید. دستگاه تک آژیر برنامه ریزی شده را پخش می کند. با تکرار مراحل بالا حالتهای دیگر فعال میشنود.

درخواست کمک با SMS توسط ریموت برد بلند کلاسیک

در صورتیکه از تلفن کننده CLASSIC G1 PRO استفاده شود و ریموت دستگاه شما ۵ دکمه باشد با فشار دکمه  روی ریموت یک پیامک درخاوست کمک با ذکر شماره آن ریموت برای شماره های ذخیره شده در حافظه اول و دوم تلفن کننده سیم کارتی ارسال میشود. برای غیرفعال کردن قابلیت بالا:
۱) ابتدا دستگاه را غیر فعال کنید
(DISARM) ۲) دکمه LRN را فشار داده و همچنان نگه دارید
3) دکمه قفل باز ریموت را یک لحظه فشار دهید. سپس دکمه LRN را رها کنید. دو بیپ نشان دهنده غیر فعال شدن برنامه است. و تکرار مراحل بالا با یک پیپ تنظیمات این قسمت را به حالت اولیه بر میگرداند.

اعلام مسدودی پس از نصب دزدگیر کلاسیک

پس از نصب دزدگیر کلاسیک و راه اندازی آن با این قابلیت در صورتی که عملکرد ریموت کنترلی غیر معمول باشد دستگاه با (یک پیامک و با ذکر شماره ریموت ارسالی) ریموت را از مدار دزدگیر خارج میکند. پس از اطمینان از صحت عملکرد ریموت با فشار دادن دکمه ریموت و فشردن همزمان دکمه LRN روی برد دستگاه مرکزی، با زدن دوبیپ ریموت مربوطه به مدار باز میگردد ! در این حالت هیچ نیازی به خارج کردن فیوز AUX از جای خود و یا ریست کردن دستگاه نمیباشد. ! فقط در مواقع ضروری نرم افزار هوشمند دستگاه اقدام به مسدودی ریموت خواهد کرد.

زون بی سیم WIRELESS

جهت ارتباط وایرلس و مستقیم چشم و مگنت بی سیم با دستگاه ( زون های ۲ و ۳ ) استفاده میشود این زونها کاملا هوشمند عمل میکنند به طوری که با استفاده از سیستم پیامکی دستگاه G1 زون و یا چشمی تحریک شده را به شماره های موجود در حافظه مخابره میکند. که به طور همزمان روی این زون از سنسور با سیم نیز جهت اتصال به مدار میتوان استفاده کرد.

گزارش گیری در دزدگیر کلاسیک (LOG)

پس از اتصال خروجی LOG در دستگاه به ورودی LOG در CLASSIC G1 PRO و یا G1Ultra کلیه وقایع و رخداد ها به اطلاع مدیران سیستم میرسد. (حافظه ۱ و ۲) وقایعی مانند: اطلاع از تحریک زون ها .. اطلاع از روشن و خاموش کردن سیستم از طریق ریموت قطع برق شهری . اتمام زمان آژیر .

حذف اتوماتیک زون ها توسط دردگیر کلاسیک

در صورت باز بودن زون و یا خرابی در سیم کشی دستگاه ۲ سری آلارم میدهد و برای کارکرد دیگر زون ها و روشن شدن مجدد دستگاه، زون مربوطه را از مدار خارج میکند و به محض بسته شدن زون خراب آنرا به مدار باز میگرداند.

راهنمای نصب دزدگیر و اضافه نمودن ریموت کنترل

۱) ابتدا دستگاه را غیر فعال کنید
(DISARM) ۲) فیوز AUX را ازجای خود خارج کنید .
۳) دکمه قفل باز ریموت جدید را فشرده داده نگه دارید.
۴) دکمه LRN دتگاه را یک لحظه فشار دهید.
۵) صدای تک بیپ کد شدن ریموت را اطلاع میدهد
۶) دکمه ریموت کد شده را رها کنید.
۷) فیوز AUX را با رعایت احتیاط در جای خود قرار دهید.
در نهایت ۸ ریموت قابلیت کد شدن با دستگاه را دارند پس از پر شدن حافظه دستگاه سه بیپ میزند. ! با توجه به هوشمند بودن دستگاه ریموت به ترتیب نامگذاری خواهند شد. ! در حالت ارسال پیامک از طریق G1 شماره ریموت نیز اطلاع داده خواهد شد.

حذف کردن کل ریموت ها از حافظه دستگاه

۱) سوکت برق و باطری را از مدار جدا کنید
۲) پس از یک دقیقه مکث
۳) دکمه LRN را نگه میداریم
۴) برق دستگاه را وصل کرده
۵) دکمه LRN را با کمی تاخیر رها میکنیم
۶) سپس باتری را به سیستم امنیتی متصل میکنیم در صورتی گم کردن ریموت کنترل پس از حذف کل ریموت ها مجددا به ریموت های باقیمانده کد میدهیم.

عملکرد دستگاه پس از نصب دزدگیر کلاسیک

حالت ۱ (ARM )
فعال، حالت ۲ (DISARM) غیر فعال
حالت سه (PARTSET) نیمه فعال
۱- حالت فعال (ARM) با فشار دکمه قفل ریموت کنترل، دستگاه با بیپ طولانی روشن شده و چراغ ARM نیز روشن میشود. این دکمه تمام زون ها را فعال میکند و در صورت فشردن مجدد آن تک آژیر اضطراری به صدا در خواهد آمد.
۲- با فشار دکمه قفل باز ریموت کنترل، دستگاه با دو بیپ غیر فعال شده و در صورتی که در غیاب مالک تحریک شده باشد با سه بیپ تحریک را به اطلاع میرساند.
۳- حالت نیمه فعال (PARTSET) با فشار دکمه سایلنت ریموت کنترل، دستگاه با زدن یک بیپ کوتاه از بلندگو داخلی نیمه فعال می شود . یعنی زون ۱ و ۲ فعال زون ۳ نیمه فعال و زون ۴ در صورت ۲۴ ساعته بودن فعال میشود. در حالت نیمه فعال چراغ ARM را به صورت چشمک زن میبینید.

حالت دینگ دینگ یا CHIME

این قابلیت فقط مختص زون ۱ است. در صورت تحریک زون ۱ در حالت خاموش دستگاه دینگ دینگ میکند.
برای تغییر برنامه :
۱) ابتدا دستگاه را غیر فعال کنید
(DISARM) ۲) دکمه قفل و سایلنت یکی از ریموت ها را فقط به طور همزمان و فقط یک لحظه بفشارید.
پخش یک بار دینگ دینگ نشان دهنده فعال شدن حالت CHIME و پخش دو بار دینگ دانگ نشان دهنده غیر فعال شدن حالت CHIME خواهد بود

فیلم آموزشی نصب استاندارد کنترل پنل روی دیوار 

29 دیدگاه در “آموزش نصب دزدگیر کلاسیک

 1. علی قبادی گفت:

  با سلام
  بی زحمت در باره چگونگی نصب دتکتور اعلام حريق به دستگاه توضیح بدهید
  ممنون میشم

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما ویدئوی آموزشی در این زمینه تهیه شده و بزودی منتشر خواهد شد

 2. ایمان گفت:

  سلام چطوری پیامک فعال شدن دزدگیر فعال میشه

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما
   لطفا کمی بیشتر توضیح بدید

 3. نیک رایانه گفت:

  با سلام
  چطور میشه یک شماره رو از حافظه تلفن کننده G1 پاک کرد ؟ اگه میشه توضیح بدید

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما
   برای این منظور مراحل زیر را طی کنید:
   فشردن دکمه MEM + شماره حافظه مورد نظر + فشردن دکمه ENTER + فشردن مجدد دکمه ENTER

 4. مهدی پنجه گفت:

  درود
  شنود دستگاه چطوری فعال میشه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما
   دزدگیر کلاسیک شنود ندارد

 5. Amir گفت:

  سلام،چراغهای زون ۱ و ۲ روشن موندن و arm هم چشمک میزنه و وقتی فعال میکنم دردگیر رو شروع به آژیر زدن میکنه.چشمیها هم وقتی رد میشم از جلوشون چراغشون روشن نمیشن.لطفا کمکم کنید

  1. ادمین سایت گفت:

   با درود
   خاموش بودن چشمی ها نشان دهنده قطع بودن اتصال برق چشمی ها و یا قطع شدن کابل خروجی دستگاه میباشد. که مورد اول بیشتر شایع است. سوختن فیوز برق خروجی میتواند دلیل بر بوجود امدن این مشکل باشد درب دستگاه را باز کنید و از سمت چپ برد اصلی فیوز ها را از مدار جدا کرده و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.
   در صورت سوختگی فیوز آن را حتما با نمونه مشابه از همان نوع تعویض کنید. در هنگام تعویض برق اصلی و باتری قطع باشد. موفق باشید

 6. مانی گفت:

  سلام
  برای نصب مگنت سیم دار اتصال دو سیم مگنت باید به کدام بخش دستگاه متصل شود؟

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما
   مگنت سیمی با دو رشته سیم به قسمت زون های پنل مرکزی متصل میشوند. در اغلب دستگاه ها زون ها با ترمینال هایی در قسمت راست برد اصلی و با علامت z1,z2,… مشخص شده اند.

 7. مهدی گفت:

  سلام
  دستگاه در حالت عادی، وقتی از جلو زون ها رد میشیم، دو بوق کوتاه میزنه

  چطوری میشه این مشکل را حل کرد؟

  1. ادمین سایت گفت:

   درود
   با فشردن همزمان کلید های قفل بسته و silent میتونید حالت chime رو غیرفعال کنید . منتها دستگاهتون باید خاموش باشه

 8. علی شمسایی گفت:

  با سلام من این دزدگیر رو از شرکت شما خرید کردم میتونم خودم نصب کنم ؟؟ دستگاه جاییه که نمیشه نصاب اونجا بیاد ممنون میشم جواب این پیام رو بدید

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما
   راهنمایی فارسی نصب و راه اندازی رو به دقت مطالعه کنید. شرکت بصورت رایگان راهنمای نصب رو در اختیار خریداران قرار داده.
   در صورتی که مشکلی در نصب سیستم داشتید میتوانید بصورت تلفنی از همکارن ما هنگام راه اندازی کمک بگیرید.

 9. مینا حق پرست گفت:

  برای خرید دزدگیر کلاسیک منو راهنمایی کنید شروع قیمت از چند ؟؟؟؟؟ و چه مدل هایی داره آیا خودمون میتونیم نصب کنیم ؟؟؟؟؟؟

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما برای خرید اینترنتی به لینک زیر مراجعه کنید
   https://parsasecurity.com/product-category/alarm-system-packages/?filter_brand=classic&query_type_brand=or

   برای نصب و راه اندازی مقداری دانش فنی لازم است. دستگاه راهنمای فارسی کاملی داره که میتونید قبل از انجام کار مطالعه کنید و همچنین در صورت لزوم از پشتیبانی تلفنی شرکت کمک بگیرید.
   در کل پیشنهاد میکنیم نصب راه اندازی و برنامه ریزی کامل رو به نصاب دزدگیر اماکن بسپارید

 10. سالاری گفت:

  با سلام و خسته نباشید. من نرم‌افزار z4 فارسی رو نصب کردم تو گوشیم ولی متاسفانه وقتی گزینه فعال کردن نرم‌افزار رو میزنم و برای دزدگیر پیام ارسال میشه عمل نمیکنه و دزدگیر رو فعال نمیکنه البته بقیه آیکون های نرم‌افزار عمل میکنن وضعیت دستگاه و مقدار شارژ رو اعلام میکنه

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما
   اتصال سیم های ترمینال A و D را چک کنید و از آخرین نسخه نرم افزار استفاده کنید

 11. جواد گفت:

  سلام تلفن کننده کلاسیک G1 نصب شده است بعد از مدتی پیام حافظه ارسال گزارش پر شده پشت سر هم میده چه کاری باید انجام بدم.؟؟؟؟

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما
   جهت راهنمایی در این خصوص با شرکت تماس گرفته و با بخش فنی در ارتباط باشید

 12. حمید رضا گفت:

  الان دزدگیر ما اسم و شماره تلفن نفر قبل هستش .می‌خوام تعویض کنم باید چیکار کنم

  1. ادمین سایت گفت:

   درود به شما
   روش پاک کردن شماره تلفن موجود در حافظه : MEM + 1 + ENTER+ ENTER
   روش وارد کردن شماره تلفن در حافظه : MEM + 1 + ENTER + PHONE NUMBER + ENTER

 13. حسن گفت:

  سلام ، چراتلفن کننده جی وان اولترا چند ماه یه بار مخصوصا تو فصل گرما آنتن دهی نداره ،حتی سیم کارت هم دراوردم تست کردم ،الان با اپلیکیشن موبایل کارنمیکنه وهیچ پیامکی نمیاد ،ممنون میشم بگین چیکارکنم

  1. مدیر فروش گفت:

   درود به شما
   آنتن دهی دستگاه بستگی به کیفیت سیگنال و زیر ساخت های مخابرانی منطقه دارد. تلفن کننده سیم کارتی G1 از با کیفیت ترین قطعات و با پایداری حرارتی بالا تولید میشود. در صورت تداوم این مشکل محل نصب را کمی جابجا کنید

 14. سلام طریقه کد دهی به ریموت رو میشه توضیح بدین ؟؟؟؟

  1. مدیر فروش گفت:

   درود به شما

   برای کد دهی به ریموت دزدگیر کلاسیک مراحل زیر را طی کنید:

   1. در آوردن فیوز AUX از روی برد دستگاه
   2. فشردن و نگه داشتن دکمه قفل باز ریموت
   3. فشردن لحظه ای میکرو سوئیچ LRN روی برد دستگاه

   1. ناشناس گفت:

    لرن میکروسوییچ نیست دکمست

نظر و یا سوالی دارید، بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *