آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته, اخبار و مقالات دوربین مدار بسته, مشاوره خرید دوربین مدار بسته, مقالات

هوش مصنوعی در صنعت دوربین مداربسته

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یا Artificial intelligence امروزه بیش از هر زمانی در خدمت بشر است و تاثیرات شگفت انگیزی در یاری رساندن به روز مرگی های انسان و نیز تحولی در صنایع جهان امروز ایجاد کرده است. در حوزه امنیت و نظارت نیز اهمیت وجود این تکنولوژی بیش از هر زمانی حس میشود.هوش مصنوعی نمونه ای از نرون های مغز انسان میباشد با پیچیدگی بسیار و قدرت آنالیز فوق العاده بالا که قادر است داده های ارسالی زیادی را آنالیز کند. با توجه به زیاد شدن تعداد دوربین های مداربسته در دهکده جهانی پیچیدگی کنترل هدفمند این صنعت و نیاز به نیروی انسانی برای نظارت بر آن، متخصصان این حوزه را بر آن داشته که فناوری خستگی ناپذیر هوش مصنوعی را روانه بازار کنند. این فناوری به مراتب از نیروی انسانی قدرتمند تر و دقیق تر عمل میکند. با فنی مهندسی پارسا و ادامه این مقاله همراه باشید.

هوش مصنوعی در صنعت دوربین مداربسته

یکی از کاربردی ترین ویژگی هوش مصنوعی در صنعت دوربین مداربسته توانایی یافتن تصاویر مورد نظر در کوتاه ترین زمان ممکن است. در بین حجم انبوهی از داده های دیجیتال و هزاران ساعت فیلم ضبط شده این فناوری با داده هایی از افراد همچون قد وزن رنگ پوست و مو نوع و رنگ خودرو و ده ها قابلیت دیگر به یاری بشر شتافته است. متاسفانه امروزه این تکنولوژی هنوز نتوانسته در کشور ما جایگاه مطمئنی داشته باشد چرا که روند ورود تکنولوژی های بروز دنیا در ایران خیلی آهسته تر از تصور است.
کنترل و تشخیص چهره
شمارشگر افراد حاضر در محیط
پلاک خوانی و …
اینها تنها بخش کوچکی از توانایی های این تکنولوژی جذاب بشمار میرود. استفاده از فناوری مقایسه مبنای اساسی هوش مصنوعی در تشخیص وضعیت غیر عادی در صنعت دوربین های مداربسته است. در نوع حرفه ای تر میتوان آن را یک موتور جستجوگر بسیار هوشمند دانست.

مزایا و معایب این تکنولوژی

ظبط تصاویر با رویت چهره فرد خاص
ضبط تصاویر با رویت خودرو خاص
ارسال دیتا در ساعت های مختلف
آنالیز راه ها و کاهش چشم گیر تصادفات
آنالیز داده های نا متناسب و وقایع غیر نرمال
خستگی ناپذیری ذهنی و غیر قابل فرسودگی
خستگی ناپذیری ذهنی و غیر قابل فرسودگی
ارسال و زمان بندی دیتا در شرایط جوی مختلف
سنجش تراکم جمعیت در محیط و ارسال داده های دسته بندی شده
تکنولوژی هوش مصنوعی در قیاس با هوش انسان یا ماشین کمترین ضریب خطا و کمترین اتلاف وقت را دارد و امنیت اطلاعات را بالا میبرد. توسعه این صنعت نگرانی هایی نیز در آینده به همراه دارد از جمله :
مورد خطر قرار گرفتن حریم خصوصی افراد و سازمان ها
کنترل فردی و اجتماعی مردم عادی توسط سیاستمداران
ترس از بیشتر ماشینی شدن انسان امروزی

نظر و یا سوالی دارید، بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *