آموزش نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن, اخبار و مقالات دزدگیر اماکن, مشاوره خرید دزدگیر اماکن, مقالات

پیشگیری از سرقت منزل

پیشگیری از سرقت منزل

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

این روز ها بدلیل شرایط نابسامان اقتصادی و تورم افسار گسیخته و همچنین بالا رفتن قیمت ارز و طلا برخی از مردم به خرید و نگهداری طلا و دلار روی آورده اند. و این مسئله باعث افزایش آمار 11 درصدی سرقت از منازل در سال گذشته بوده است. سرقت از منزل از دید مقامات قضایی نوعی تجاوز به عنف به حساب میرود و علاوه بر از دست رفتن دارایی و اموال افراد، سلامت روحی و آرامش ذهنی آنان را نیز تا مدتها تحت تاثیر قرار میدهد. با بررسی ابعاد مختلف این مقوله ناپسند و معرفی شگردهای سارقین به پیشگیری از سرقت منزل میپردازیم. با فنی مهندسی پارسا همراه باشید.

آگاهی های لازم در خصوص امنیت منزل

پیش ازینکه بحث آغاز شود بیاد داشته باشید خانه محل مناسبی برای نگهداری پول نقد، ارز و طلا نیست!! برخی افراد بی ملاحضه با نگهداری نقدینگی در منزل به یکباره قسمت اعظم سرمایه خود را از دست میدهند. صندوق امانات از دیر باز محل امنی برای نگهداری اموال با ارزشی است که پس از سرقت مثل ماشین و خانه هیچ نیازی به تغییر مالکیت ندارند. این روزها دیگر سارقین دنبال سرقت اشیائی مثل فرش و قالیچه و تلویزیون و… نیستند.  با هوشیاری و پیشگیری میتوانیم کام آنان را تلخ کنیم. اما راهکار مقابله با نفوذ دزدان منزل به محیط چیست و چگونه باید آگاهی های لازم را در خصوص امنیت خانه و محیط کاری خود کسب کنیم. در این مقاله به شما آموزش میدهیم که چگونه تا حد زیادی از گزند سارقان در امان باشید.

آمار سرقت منزل

بر حسب آمار 53 درصد از دزد ها در 15 دقیقه اول ورود به منزل به محل نگهداری پول و اوراق بهادار و یا جواهرات دست پیدا میکنند. متاسفانه به دلیل عدم فرهنگ سازی در ایران کمتر کسی منزل و یا محیط کاری خود را بیمه سرقت میکند. به بیان ساده تر تا زور بالای سر نباشد کاری از پیش نمیرود. بطور مثال به محض خرید خودرو باید وضعیت بیمه ماشین جدید را مشخص کنیم و طبق قانون به اجبار باید خودرو، تحت بیمه شخص ثالث باشد ولی آیا به همان اندازه که خودروی ما اهمیت دارد برای اموالی که در منزل نگهداری میکنیم اهمیت قائل هستیم؟!
در ادامه به بررسی موارد مهم در خصوص برقراری امنیت منزل و محیط کاری میپردازیم.

هنگام خروج از منزل هوشیار باشید

سارقین حرفه ای اغلب باکار تیمی به استقبال طئمه خود میروند. سارق اصلی درمنزل در پی پول جواهرات و دستیارش درکوچه و خیابان به قول معروف زاغ شما رامی زند. سارق دوم به محض اینکه خطریحس کند با سارق اصلی تماس میگیرد و او را از برگشت شما بخانه مطلع میکند. طبق باورها و شنیده های قدیمی همه ما گمان میکنیم که دزد همیشه نیمه شب به سراغ خانه می آید. که طبق بررسی های پلیس پیشگیری، بهترین زمان سرقت برای سارقین بین ساعات 7شب تا 10شب و درتایم پررفت و آمد است بدلیل اینکه درزمانهای شلوغ کمتر کسی درصورت خروج از خانه به اطراف خود توجه میکند و باتصور اینکه تنها دو ساعت و یا کمتر خانه را ترک میکنند نکات ایمنی را رعایت نمی کنند. حتما هنگام خروج از خانه با زیرکی، افراد و خودروهای ناشناس و مشکوک را زیرنظر بگیرید و سعی کنید کمترجلب توجه کنید.

هوشیاری بیشتر پیش از عزیمت به سفر

بستن بار و بندیل سفر درکوچه ممنوع!! داخل حیاط و یا پارکینگ وسایل سفر را داخل خودرو جای دهید و اگر پارکینگ ندارید در ساعات کم تردد و خلوت این کار را انجام دهید. پیرامون خانه هر خودرو، موتور سیکلت و یا فرد مشکوکی رویت کردید مراتب را سریعا به پلیس 110 اطلاع دهید تا نزدیکترین گشت انتظامی به محل اعزام شوند.
همیشه برای شما این مورد قانون باشد… تا زمان بسته شدن درب پارکینگ خانه را ترک نکنید! چرا که شاید سارق در کمین باشد تا بدون دردسر از طریق پارکینگ وارد محیط شود. دزدان نیز همانند سایر صنوف با تکنولوژی همگام هستند.

هماهنگی بین ساکنین عامل مهمی در کاهش سرقت منزل

در ایام نوروز و یا تعطیلات، در صورتی که قصد سفر دارید و در ساختمان چند واحدی زندگی میکنید با همسایگان مورد اعتماد جلسه ای کوتاه ترتیب دهید و زمان غیبت خود را به یکدیگر اطلاع دهید و با برنامه ریزی دقیق سعی کنید ترتیبی دهید تا مدت زیادی ساختمان خالی نباشد

قفل ها سد راه سارقینقفل ها اولین سد راه برای سارق

پیش از هر چیز خرید و نصب قفل استاندارد با ایمنی بالا برای هر مکانی ضروری است. نمونه بهترین قفل ها ضد اسید و ضد ضربه و برش هستند و عموما از جنس نیکل فولاد ساخته میشوند. مطمئن ترین قفل باید میله ای به قطر 13 سانتی متر داشته باشد. اکثر قفل های با کیفیت از کلید های کامپیوتری استفاده میکنند. خلاصه بگوئیم از قفلی استفاده کنید که توسط اهرم و دیلم قابل شکستن نباشد. در صورت مفقود شدن کلید بی درنگ اقدام به تعویض قفل نمائید. ارزش اموال و دارایی شما قطعا بیشتر از قیمت یک قفل است.

نکاتی مهم در مورد کلید های منزل

افتادن کلید به دست سارق و یا کپی کردن الگوی کلید فاجعه بار است. دزد کلید در دست، پس سه نکته را مد نظر قرار دهید. اول اینکه به هر کسی کلید خانه تان را ندهید. دوم سعی کنید کلید را روی درب خانه جا نگذارید. و سوم حتما از قفل های استاندارد با کلید های کامپیوتری استفاده کنید. همچنین پیش از اسباب کشی به خانه جدید اقدام به تعویض کلید ها و نصب قفل های جدید نمائید. فراموش نکنید که هر کدام از این موراد به تنهایی عامل بازدارنده برای دزد نیست. به عنوان نمونه اگر از حفاظ آهنی استفاده کنیم ولی قفل ورودی ها ضد برش و فولادی نباشد تمام زحمات برای حفاظ کشی به هدر میرود. باید تا حد امکان موارد بالا را رعایت کنید تا از گزند سارق در امان بمانیم و یک شبه سرمایه سالها را از دست ندهیم.

نصب حفاظ برای پیشگیری از سرقت منزل

نصب حفاظ و درب آکاردوئونی را جدی بگیرید

علاوه بر نصب قفل سعی کنید از حفاظ آهنی جهت جلوگیری از ورود آسان به محیط جلوگیری کنید. برطبق آمار 70درصد محیط هایی که به حفاظ ها و سیستم های اعلام سرقت مجهز هستند کمتر مورد سرقت قرار میگیرند. پوشش کانالهای کولر و نورگیرها و نصب توری و حفاظ را فراموش نکنید. درب های آکارئونی یکی ازبهترین حفاظ هایی است که میتوان برای محیط های آپارتمانی بکار برد. این حفاظ ها سرعت عمل رااز سارق خواهند گرفت. اغلب درب های پیش ساخته آکاردئونی دارای یک زبانه برای نصب قفل هستند. توصیه میکنیم ازفروشنده حفاظ آهنی بخواهید که دو یا سه زبانه جهت نصب قفل های ایمنی درنظر بگیرد. بیاد داشته باشید نصب قفل بیش ازحد توجه سارق را به خود جلب میکند وبا تصور اینکه قصد حافاظت از مال فراوانی را دارید در کمین خواهند نشست. با نصب دو عدد قفل استاندارد و ضد برش قائله را خاتمه دهید.

خرید گاو صندوق پیشگیرانه است

از خرید و نصب گاو صندوق و یا صندوق های الکترونیک نسوز هیچگاه پشیمان نمیشوید. حتی با تصور اینکه دزد به خانه بیاید و با جستجو به گاو صندوق برسد حتما باید زمانی را برای باز کردن گاو اختصاص دهد. گاو صندوق ها به دلیل وزن بالایی که دارند براحتی قابل حمل نیستند. سارق غیر حرفه ای به هنگام مواجهه با گاو صندوق با یاس و نا امیدی ناچار به ترک محیط است. باز کردن صندوق های استاندارد به قول قدیمی ها کار حضرت فیل است. ولی هستند سارق ینی که حضرت فیل را هم درس میدهند. حتی الامکان از صندوق هایی استفاده کنید که علیرغم باز کردن نیاز به دادن رمز دارند. جهت ایمنی بیشتر و جلوگیری از سرقت گاو صندوق اقدام به جوش دادن سطح فلزی گاو صندوق به چهار چوب فلزی ساختمان کنید.

استخدام نگهبان و یا سرایدار

در هنگام استخدام خدمتکار و سرایدار سخت گیر باشید. سعی کنید در مورد استخدام نیروی خدماتی، نظافتچی و سرایدار دقت لازم را داشته باشید و در این زمینه تحقیق کنید. از شرکت های معتبر درخواست نیرو کنید و در هنگام به خدمت گرفتن مستخدم حتما ضمانت مالی در نظر بگیرید. استخدام سرایدار در مجتمع هایی با تعداد واحد بالا از ضروری ترین اقدامات بشمار می رود.
عدم سوء پیشینه
عدم اعتیاد به مواد مخدر
سلامت روحی و روانی
تحقیق در مورد گذشته فرد مواردی است که پیش از استخدام باید به آن توجه کرد.

نه گفتن بهتر از شرمندگی است

در صورتی که دوستتان از شما در خواست نگهداری پول و یا طلا پیش از سفر را کرد بدانید که این امانتداری ممکن است برای شما درد سر ساز شود. سارق از کوتاه ترین زمان برای عملی کردن نقشه سرقت استفاده می کنند. به هیچ عنوان با دوست و یا فامیل و حتی خواهر و برادر خودتان تعارف نداشته باشید. توانایی نه گفتن را داشته باشید حتی اگر برایتان سخت باشد.

پنهان کردن کلید در نزدیکی درب ها ممنوع!!

یکی از اشتباهاتی که اغلب ما ایرانی ها از قدیم الایام مرتکب میشویم قرار دادن کلید در جا کفشی و یا زیر گلدانی است. به خود زحمت این کار بیهوده را ندهید زیرا سارق با هوش تر از آن است که ما تصورش را داریم. با سپردن کلید منزل به افراد آشنا هم ریسک پیدا کردن کلید توسط سارق از بین می رود و هم امکان سر کشی و مراقبت از منزل را به فرد مورد اعتماد خود واگذار کرده ایم.

دوست یا دشمن

چندین سال پیش با مطلبی در بحش حوادث روزنامه برخورد کردم که بسیار تکان دهنده بود. قتل زن همسایه با انگیزه سرقت!! سارقی که با انگیزی سرقت منزل وارد خانه شده و بعد از بیدار شدن زن صاحب خانه وی را با ضربات چاقو به قتل رسانده است. نسبت به افرادی که وارد خانه تان میشوند شناخت کامل داشته باشید. و هرگز از میزان دارایی خود در منزل پیش غریبه ها صحبت نکنید. اطلاع از میزان دارایی نقدی و یا جواهرات شما در منزل وسوسه سارقین را بر می انگیزد و شوربختانه گاهی سارق را به قاتل تبدیل میکند.

اگر قبلا از منزلتان سرقت شده بیشتر مراقب باشید

شاید تعجب آور باشد اما آمار ها نشان میدهد امنیت خانه ای که قبلا سرقت شده 4 برابر بیشتر از خانه ای که تا بحال مورد دستبرد قرار نگرفته در خطر است. اگر خانه شما سرقت شده و تا به امروز به امنیت آن اهمیت چندانی نداده اید همین امروز و یا بهتر است بگوئیم همین حالا دست بکار شوید.  آمارها گویای این است که شش هفته پس از سرقت اول احتمال سرقت دیگری وجود دارد. دلیل این مسئله میتواند ارزش بالای اموال و دارایی منزل و یا دسترسی آسان سارقین برای ورود باشد. برخی سارقین هم پیش از ترک محیط در مواقعی که بار سنگینی را باید به همراه خود حمل کنند مقداری از زیور آلات و وجه نقد را در جایی مخفی میکنند و بعد از گذشت روزها و هفته ها به دنبال این اموال به محیط باز میگردند.

اتاق خواب مهم ترین مکان سرقت

اتاق خواب مهمترین مکان برای سارق

برخی سارقین نیز با تحقیق و شواهد به کار خود ادامه میدهند و با جویا شدن جبران خسارت توسط شرکت های بیمه و جایگزین شدن اموال سرقتی مجدد اقدام به سرقت منزل خواهند کرد. پس هوشیار باشید و حتی به نزدیک ترین دوستان و یا اقوام خود اطلاعاتی از چگونگی سرقت خانه خود و جبران خسارت بیمه ندهید. اتاق خواب ها مکانی هستند که اکثر ما اشیا با ارزش را در آنجا نگهداری میکنیم. برخی سارقین نیاز به طل ا یاب ندارند و یک راست به سراغ اتاق خواب میروند. پنهان کردن پول و طلا زیر تختخواب و یا کمد ها و… هیچ مکانی از دید سارق دور نمی ماند. توصیه میشود اگر مجبور به نگهداری وجه نقد و یا ارز و طلا در خانه هستید حتی الامکان آنها را در چند جای مختلف پنهان کنید تا در صورت دستبرد سارق، مقداری از اموال مخفی شده در امان بماند.

پنهان کردن اشیا قیمتی درکمد ها، کشوهای دراور و تختخواب اشتباه است

ط ل ا یاب ها ابزاری هستند که مورد استفاده سارقین قرار میگیرند ولی باید بدانید که استفاده از آنها زمان بر خواهد بود به هر حال برای امنیت طلا در منزل آنها را در ورقه های سرب و کربن قرار دهید تا بدین صورت از گزند در امان بماند. اکثر سارقین از تجربه و هوش بالای خود برای یافتن اموال با ارزش استفاده میکنند. پس باز تاکید میکنیم که پنهان کردن اشیا قیمتی و پول نقد در اتاق خواب جددا خوداری کنید.

بررسی روش های سرقت خانه

در ادمه چند روش رایج برای سرقت از خانه را شرح میدهیم.

کارت تلفن برای سرقت منزلکارت تلفن به عنوان شاه کلید سارق برای سرقت منزل

سارق با وارد کردن کارت تلفن یا کارت اعتباری لای درب با تکان دادن زبانه درب به راحتی درب های غیر ایمن را در کوتاه ترین زمان باز میکنند. پس حتما و حتما مغزی اصلی درب را با کلید تا انتها قفل کنید تا امکان باز کردن درب برای سارق براحتی صورت نگیرد. حتی اگر عجله داشتید هنگام خروج، درب اتاق ها را هم قفل کنید. هر کاری که باعث اتلاف وقت سارق میشود را انجام دهید.

ورود از بالکن برای سرقت منزلورود از بالکن و پنجره برای سرقت منزل

طبق بررسی اعترافات سارقین توسط پلیس درصد بالایی از ورود غیر مجاز به منازل از طریق پنجره ها و بالکن صورت میگیرد. خانه هایی که در طبقات پایینی قرار دارند بیشتر در معرض خطر سرقت هستند. طبقات پایین ساختمان بدلیل ارتفاع کمتر و نزدیک بودن به حیاط و کوچه و گذر توجه سارق را بیشتر به خود جلب میکند. بدلیل حضور و تردد همسایگان در راه پله،راهرو ها و آسانسور سارق بدون درد سر از طریق تراس و بالکن ها اقدام به باز کردن پنجره ها میکند. به محض ورود کمد و یا جسم سنگینی را پشت در خانه میگذارند تا از ورود آسان صاحب خانه هنگام سرقت جلوگیری کنند و فرصت فرار داشته باشند

تخریب دیوار ها برای دستبرد به منزل علیرغم وجود قفل و حفاظ

در برخی مکان ها سارق برای ورود اقدام به تخریب دیوار ها میکند و حتی با وجود حفاظ ها و درب های ضد سرقت راه نفوذ دیگری برای خود پیدا میکند. البته این شیوه از سرقت در محیط های مسکونی کمتر گزارش شده است. اما در سوله ها و کارگاه ها به خصوص زمانی که سارق زمان زیادی برای خرابکاری دارد، این روش سرقت شایع است.

دزدهای حیله گر در قالب دعا نویس و دوره گرد

دزد در نقاب رمال و دوره گرد و یا در نقاب یک نیازمند قصد دستبرد به منزل را دارد. با آموزش صحیح به کودکان خود میتوانیم از بروز این حوادث جلوگیری کنیم.

علمک گاز پله اول سارقین عنکبوتی

هنگامی که سارق موفق به باز کردن درب اصلی ساختمان نمیشود به اصطلاح به روش مرد عنکبوتی از دیوار و علمک گاز برای ورود به داخل بالا میرود. این سبک از ورود به سرقت عنکبوتی مشهور است.

سرقت با خودرو های مدل بالا

سارق منزل برای اینکه شناسایی نشود خودرو های مدل بالا را سرقت میکند و روی آنها پلاک جعلی نصب میکند تا کمتر کسی به آنان شک کند.

گذاشتن کاغذ سفید لای درب پیش از سرقت خانه

در این شیوه از سرقت، سارق با قرار دادن کارت ها و برگه های تبلیغاتی لای درب منزل سعی دارد از مطلع شدن ورود و خروج افراد از منزل را دارند و با این نشانه گذاری اگر تا نیمه های شب کاغذ از لای درب نیفتاده باشد پس از چند بار به صدا در اوردن زنگ درب در صورتی که کسی جوابگو نباشد، سرقت را شروع میکنند.

ساختمان های کم رفت و آمد بیشتر سرقت می شوند

یکی از بهترین راه های برقراری امنیت عمومی در آپارتمان ها و منازل ایجاد روابط اجتماعی صمیمانه بین ساکنین است. این روز ها سبک زندگی تغییر کرده و شاید به دلیل برخی مشکلات امکان برقراری ارتباط مستقیم بین همسایگان وجود نداشته باشد. بهر حال سعی کنید روابط دوستانه ای با واحد مجاور و یا همسایه دیوار به دیوار خود داشته باشید.
امروزه یکی از وظایف مدیر ساختمان نصب برگه ای جهت اطلاع رسانی در خصوص امنیت در تابلو اعلانات ساختمان است. با آموزش ساکنین به خصوص کودکان خود تا حد بالایی میتوان به پیشگیری سرقت از منزل کمک کرد.

مراقب سارق مامور نما باشید

برخی سارقین نیز در لباس ماموران اداره برق و… قصد ورود به محیط را دارند که در این خصوص توصیه میشود قبل از شناسایی این افراد اقدام به باز کردن درب منزل نکنید. ماموران قرائت کنتور موظف به نصب کارت شناسایی بر روی لباس خود هستند و در هنگام مراجعه به منازل دستگاهی برای امور خود به همراه دارند.

سرقت مسلحانه منزل

مراقب سارق مسلح باشید

اکثر سارقین مسلح هستند و به همراه خود چاقو، اسلحه گرم و یا اسپری گاز اشک آور دارند. هنگام مواجهه با آنها سعی کنید از همسایه ها و پلیس کمک بگیرید و خطر نکنید.

اقدامات لازم پس از دستبرد به منزل

حفظ خونسردی
آرام کردن اعضای خانواده و دیگران
به درب و پنجره ها و دستگیره ها دست نزنید
تا قبل از حضور پلیس و انگشت نگاری هیچ کاری انجام ندهید
از ورود افراد متفرقه و همسایگان به منزل جلوگیری کنید
نگذارید چیزی از جای خودش تکان بخورد تا پلیس صحنه را به درستی بررسی کند.
از توضیح دادن جزئیات سرقت و روند پیشرفت کار پلیس با هیچ کسی سخن نگوئید.
ارائه فاکتور مسروقات به پلیس
اگر استرس دارید این فر آبند را به زمان دیگری موکول کنید.

راهکارهای عملی برای پیشگیری از سرقت منزل

قبل از ازدست دادن اموالتان به فکر باشید.
برخی افراد به امنیت منزل توجه نمیکنند. پول و طلا را در دسترس و در کشو های خانه نگهداری میکنند. و درست موقعی که فکرش را هم نمیکنند منزل آنها مورد دستبرد قرار میگیرد و بعد از اینکه خسارت میبینند به فکر نصب سیستمهای امنیتی نظیر دزدگیر اماکن و دوربین مداربسته می افتند. اما دیگر کار از کار گذشته و به قول قدیمی ها ” دزد زده و برده ” …
به قول حضرت سعدی:
علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد
دریغ سود ندارد چو رفت کار از دست
به روزگار سلامت سلاح جنگ بساز
وگرنه سیل چو بگرفت، سد نشاید بست

دوربین مدار بسته 2 مگاپیکسل

دوربین های مداربسته سندی برای دستگیری سارق

دوربین مداربسته چشمان همیشه بیدار.
امروزه دوربین های مداربسته و دزدگیر های اماکن نقش بسزایی در کاهش سرقت منزل را ایفا میکنند. حتی سنگین ترین گاو صندوق ها هم نه تنها برای سارق بازدارنده نیست بلکه وسوسه بر انگیز هم هست. و با تصور اینکه پشت درب بسته گاو صندوق به گنج خواهند رسید حریص تر میشوند. و گاهی اوقات گاو صندوق را با محتویاتش به سرقت میبرند. طبق آمار پلیس امنیت و پیشگیری دوربین های مدار بسته و سیستم های اعلام سرقت کمک فراوانی به کاهش سرقت منازل کرده است. چرا که اکثر سارقین از دستبرد به محیط هایی که به این سیستم ها مجهز هستند منصرف میشوند. چرا که در نوع امروزی سیستم های نظارت تصویری قابلیت رویت و ضبط تصاویر از راه دور بر روی گوشی های موبایل براحتی امکان پذیر است.

فواید نصب دوربین مداربسته در جلوگیری از دستبرد منزل

رویت زنده تصاویر
امکان ارتباط تصویر با تلویزیون تمامی واحدها
ضبط شبانه روزی تصاویر
امکان بک آپ گیری از فیلم ضبط شده
بررسی ساعات عبور و مرور
مستند محکمه پسند برای دادگاه
عدم بوجود آمدن سوء ضن بیجا
اماکن انتقال تصویر دوربینها به هر نقطه جهان

دزدگیر اماکن

دزدگیر های اماکن بهترین عامل بازدارنده برای جلوگیری از دستبرد به منزل

طبیعی است که انسان همواره بدنبال تامین امنیت و حفظ جان و مال خویش است. یکی از ابزار آلاتی که امروزه در برقراری امنیت نقش بسزایی دارند هشدار دهنده های اعلام سرقت و یا همان دزدگیر های اماکن هستند. در اصل این سیستم ها نقش هشدار دهنده را به عهده دارند و عامل بازدارنده خوبی در جلوگیری از بروز خطر و دور کردن مزاحمان هستند. به هر حال با مجهز کردن حریم شخصی به سیستم های اعلام سرقت آرامش روانی ساکنین فراهم میشود.
همانطور که میدانیم وظیفه سیستم های هشدار دهنده برقراری امنیت در محیط و هشدار ورود غیر مجاز به محل از طریق آژیر و سیستم های تلفن کننده اتوماتیک است.

بهترین دزدگیرهای اماکن ایرانی با کیفیت را از این لینک مشاهده کنید.

آیا نصب دزدگیر اماکن در کاهش دزدی خانه موثر است ؟

دزدگیر های اماکن بهترین عامل بازدارنده.
طبق آمار دستبرد به خانه هایی که به دزدگیر اماکن و سنسور های تشخیص حرکت مجهز هستند خیلی کمتر از محیط هایی است که از هیچ سیستم هشدار دهنده ای استفاده نمیکنند. همه ما حداقل یک بار در عمر خود تجربه سرقت از وسایل خانه خود و یا اقوام و دوستان را تجربه کرده ایم. سارقین در بدو ورود به محیط سعی دارند در کوتاه ترین زمان به پول و اشیا قیمتی و جواهر آلات دسترسی پیدا کنند و اینجاست که با نصب یک سیستم اعلام سرقت در محیط و قرار گیری سنسورهای تشخیص حرکت مقابل درب ها و پنجره ها و ورودی ساختمان از ورود افراد غریبه مطلع میشویم. سعی کنید به افراد متخصص و معتبر در زمان نصب سیستم های حفاظتی اعتماد کنید. این افراد دارای کارت معتبر شناسایی از اتحادیه سیستم های حفاظتی هستند.

فواید نصب دزدگیر اماکن در جلوگیری از سرقت خانه

مطلع ساختن همسایگان هنگام سرقت
تماس فوری با تلفن همراه و ثابت
اتصال به مرکز فوریت های پلیس
کنترل روشنایی محیط از راه دور
کنترل وضعیت ورودی و خروجی ها
اتصال به سیستم درب بازکن
اتصال به آشکارسازهای حریق
تماس با آتش نشانی
پخش صدای مهیب و دلهره آور

درب های ضد سرقت دیواری مستحکم در برابر سرقت خانه

درب های ضد سرقت دیوار مستحکمی برای ورود سارقین بشمار میروند.
این درب ها دارای اهرم ایمن و قفل های فولادی هستند و بر خلاف درب های معمولی استحکام بسیار بالایی دارند بطوری که امکان تخریب آنها تقریبا غیر ممکن است. با نصب درب ضد سرقت خیالمان تا حدی از درب ورودی خانه آسوده است. درب های ضد سرقت علاوه بر استحکام بالا عایق صوت، رطئبت و عایق حرارتی هستند و نوع با کیفیت این درب ها ضد اسید و شد برش هستند. این درب ها ضد اهرم هستند و 11 زبانه دارند

استفاده از سیستم های کنترل اتومایک روشنایی

سیستم های کنترل روشنایی کاربردی هستند.
توسط سیستم های هوشمند روشنایی میتوان روشن و خاموش کردن لامپ ها و شدت نور آنها را از راه دور کنترل کرد. سارقین به تصور اینکه شخصی در منزل حضور دارد اقدام به سرقت نخواهند کرد. میتوان با مدیریت هوشمند زمانی و برنامه ریزی قبلی چراغ های محیط را راس ساعت معین روشن کرد و یا خاموش کرد. و بدین ترتیب سناریوی را برای فریب سارقین ترتیب داد.

برخی از علل افزایش سرقت خانه طبق بررسی های آماری

مشکلات اقتصادی
افزایش جمعیت شهری
افزایش بیکاری در قشر جوان
مشکلات اقتصادی
عدم آگاهی شهروندان در مقوله امینت
عدم ارائه برنامه آموزشی برای کودکان
عدم آگاهی نگهبان و سارایدار ساختمان از شیوه های نوین سرقت
پایین آمدن سن شروع سرقت
فقدان حضور پلیس در بافت های دور افتاده
عدم بکار گیری نیروی امنیتی در برخی مراکز مالی
عدم بکارگیری سیستم های اعلام سرقت و دوربین های مداربسته
عدم نظارت مستمر بر دوربین مداربسته
عدم آموزش کافی در خصوص بازبینی تصاویر دوربین های مداربسته
آمار بالای مهاجرت به شهر های بزرگ
عوامل فرهنگی و جغرافیایی
عدم توجه برخی افراد به هشدار های پلیس
عدم پیگیری های رسانه ای و بی توجهی به اخبار
عدم آگاهی مردم نسبت به استفاده از حقوق شهروندی
طبق آمار منتشر شده توسط nationwide در هر 15 ثانیه یک سرقت در امریکا در حال وقوع است.

سخن آخر

در پایان امیدوارم به عنوان عضو کوچکی از صنف الکترونیک و تجهیزات حفاظتی تهران توانسته باشم با ارائه این مطلب تاثیری هر چند ناچیز، در آگاهی رسانی و تامین امنیت خانواده ایرانی داشته باشم.
خوانندگان گرامی ساعات زیادی صرف تحقیق، بررسی و مطالعه و در نهایت نگارش این مقاله شده است و محتوای فوق به ثبت رسیده است. مالکیت فکری و حق تالیف برای نویسنده این مطلب محفوظ است. هر گونه کپی برداری فقط با ذکر منبع به آدرس https://parsasecurity.com و کسب اجازه از نویسنده مطلب امکان پذیر است.
نویسنده: مدیر مجموعه فنی مهندسی پارسا

دیگر مقالات مربوط به دزدگیر اماکن

بهترین مارک دزدگیر اماکن
6 دلیل برای نصب سیستم اعلام سرقت
انتخاب بهترین دزدگیر منزل
انواع سنسورهای تشخیص حرکت
دزدگیر اماکن بی سیم
معرفی دزدگیر اماکن به زبان ساده
چه مواقعی از چشم بی سیم استفاده نکنیم
اساس کار حسگر مادون قرمز
راهنمای عملکرد سنسور تشخیص حرکت
ضرورت نصب دزدگیر اماکن
آژیر بی مورد در سیستم های دزدگیر اماکن[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_title size=”medium” font_weight=”600″ color=”primary” style=”bordered” tag=”h3″ woodmart_css_id=”5f25713cedad7″ title=”بهترین دزدگیرهای اماکن ایرانی” title_width=”100″ title_custom_color=”eyJwYXJhbV90eXBlIjoid29vZG1hcnRfY29sb3JwaWNrZXIiLCJjc3NfYXJncyI6eyJjb2xvciI6WyIgLndvb2RtYXJ0LXRpdGxlLWNvbnRhaW5lciJdfSwic2VsZWN0b3JfaWQiOiI1ZjI1NzEzY2VkYWQ3IiwiZGF0YSI6eyJkZXNrdG9wIjoiI2Q2MDY0NCJ9fQ==”][woodmart_products layout=”carousel” spacing=”10″ product_hover=”standard” taxonomies=”55″ slides_per_view=”6″ autoplay=”yes” hide_pagination_control=”no” hide_prev_next_buttons=”no” center_mode=”no” wrap=”yes” sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”yes” scroll_carousel_init=”yes”][/vc_column][/vc_row]

4 دیدگاه در “پیشگیری از سرقت منزل

 1. ناشناس گفت:

  خونمون یه هفته قبل دزد زد چیزایی که بردن به درک ترس و استرس که میمونه تو بدنت ذره ذره آبت میکنه کاش قبل دزدی اینا رو خونده بودم😔

  1. ادمین سایت گفت:

   درود
   واقعا متاسفیم . همیشه پیش از ترک منزل تمام جوانب رو باید بررسی کرد. توصیه میشه سیستم اعلام سرقت نصب کنید تا از سرقت مجدد منزلتون تا حد بالایی جلوگیری کنید.

 2. maedeh گفت:

  زن همسایه خاله من بود 🙃 اومدم یه مطلب بخونم خاطرات تلخم زنده شد مرسی به هر حال🙃

 3. علی گفت:

  خیلی خوب بود ممنون

نظر و یا سوالی دارید، بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *